Переваги та недоліки кредиту: брати чи не брати?

Фінансові труднощі часто ставлять перед вибором — кредитні зобов'язання або втрачені можливості. Іноді вибору немає, і гроші потрібні терміново. Кредит багато хто розглядає як крайній варіант, вважаючи за краще позичати кошти у близьких. І нехай він ставить у чіткі часові рамки, вимагає на деякий час затягнути паски, але також підкреслює самостійність позичальника, допомагає максимально швидко розв'язати проблеми, що виникли. У цій статті ми розглянемо плюси та мінуси кредиту, щоб спростувати деякі забобони та пролити світло на один з найпопулярніших банківських продуктів.

 

Переваги кредиту

 

Кредит — це позика, яка надається на певний час під відсоткову ставку та умови погашення. Кредитний портфель банку має продукти з різним призначенням. Конкуренція на кредитному ринку мотивує банки розробляти цікаві цільові програми, зручні та вигідні клієнтам. Залежно від мети кредитування вони враховують комфортну для позичальника відсоткову ставку, оптимальний термін користування, гнучкі графіки платежів, а також можливість перекредитування або реструктуризації боргів.

Переваги отримання банківського кредиту насамперед у широкому виборі програм — споживчі, іпотечні, для купівлі авто, для мікро- та малого бізнесу. Заявки за більшістю з них розглядаються протягом 1-2 днів. Кредит має й інші переваги.

Лояльні вимоги до позичальників

Пакет документів скорочено до ідентифікації особистості, оцінки платоспроможності клієнта. Для позик на купівлю нерухомості, транспортних засобів знадобиться договір купівлі-продажу і паспорт об'єкта, щоб банк додатково провів перевірку продавця. Підвищити ступінь довіри можна за допомогою застави або залучення поручителя.

Переваги банківського кредиту в простому управлінні

Весь процес від подачі заявки до оформлення договору може відбуватися віддалено за допомогою електронної документації та цифрового підпису. Також оплата регулярних платежів проводиться не тільки через касу у відділенні банку, а й через онлайн-сервіси та мобільні додатки. Внесення платежів можна автоматизувати, щоб не пропустити період внесення.

Переваги кредиту онлайн

Зважуючи плюси та мінуси кредиту для поповнення коштів на поточні витрати, варто розглянути варіант онлайн-кредиту. Це найпростіший і найшвидший спосіб отримання грошей, з мінімальними ризиками й навантаженням з виплати.
Онлайн-позики видають на невеликі суми, короткі терміни (в середньому до року) і не вимагають цільового обґрунтування. Потрібну суму можна отримати для сплати термінових боргів до зарплати, оплати медичних, освітніх послуг, ремонту, купівлі побутової техніки. Процес отримання банківського кредиту повністю дистанційований, а заявку розглядають протягом кількох годин.

 

Недоліки кредиту

 

Розглядаючи варіанти залучення коштів, варто неупереджено оцінити переваги та недоліки отримання кредиту в банку. У будь-якому разі це кошти, які доведеться повертати. Важливо врахувати стабільність свого основного джерела доходу та об'єктивні мінуси кредиту.

Боргове навантаження

За використання банківських грошей доведеться, крім основної суми, заплатити й відсотки, що набігли. Купівля в кредит завжди невигідна з суто математичного погляду. Зате вона дає можливість вирішити питання своєчасно, виграти в стратегічній перспективі.

Зобов'язання — як мінуси брати кредит

Наявність відкритого кредиту — основний пріоритет на майбутнє до моменту його повного погашення. Це означає коригування своїх звичок, примх, бажань для своєчасної сплати регулярних платежів.

Примарні можливості

З одного боку, позика розширює можливості, з іншого — пов'язує борговими зобов'язаннями. Якщо надто захопитися життям у кредит, борги накопичуватимуться за принципом снігової кулі, з якою, чим далі, тим складніше впоратися.

Оцінюючи переваги та недоліки кредиту, найважливіше порівняти потенційні ризики з можливостями. Якщо другі перевершують гіпотетичні складнощі — кредит однозначно варто брати.

Оформити кредит в IdeaBank
 

Рекомендованi статтi
Що таке депозит: які є види депозитів?Що таке депозит: які є види депозитів?
Ми підготували цей матеріал про депозити, щоб ви змогли більше дізнатися про таке: Що таке депозит і процентна ставка? Який обрати депозит? Що перевіряти у депозитному договорі? Роль депозитів у фінансовій системі Практичні поради   Що таке депозит і процентна ставка?   Депозит - це…