Чим відрізняється Visa від Mastercard

Ми підготували цей матеріал для того, щоб розповісти вам, як правильно обрати необхідну платіжну систему і залишитися в плюсі.

 • Принцип роботи Visa та Mastercard
 • У чому різниця між Visa та Mastercard
 • Порівняння Visa та Mastercard
 • Що краще обрати за кордоном - Visa або Mastercard

 

Принцип роботи Visa та Mastercard


Платіжна система – це спеціальний сервіс, за допомогою якого здійснюються транзакції (оплата покупок, переказ коштів, здійснення платежів та ін.). Це проміжний елемент в ланцюжку між емітентом (банк, який видав картку) та еквайром (банк, який надає послугу безготівкової оплати  у своєму обладнанні - касові та торгові POS-термінали, банкомати та навіть мобільні телефони Tap to pay).

Visa та Mastercard - це дві найпоширеніші міжнародні платіжні системи, які забезпечують здійснення безготівкових та онлайн-платежів.

Visa, історія якої розпочалась в 1958 році, коли Bank of America запустив першу програму споживчої кредитної картки для споживачів і МСБ в США, зараз дозволяє здійснювати електронні перекази коштів між банками, використовуючи платіжні карти. Коли ви робите покупку чи здійснюєте трансакцію, ваш банк авторизує платіж через Visa. Інформація про трансакцію передається через захищені канали, і платіж здійснюється між банками емітента та еквайєра.

Mastercard, спочатку відома як Interbank / Master Charge, була створена в 1966 році кількома каліфорнійськими банками, як конкурент картам BankAmericard, що випускалися Bank of America, який пізніше став емітентом кредитних карток Visa від платіжної системи Visa Inc. Сьогодні платіжна система Mastercard дозволяє здійснювати безготівкові платежі через платіжні карти. Коли ви користуєтеся картою Mastercard, ваш банк (емітент) авторизує трансакцію, а інформація передається через безпечні канали між банками емітента та приймача. Забезпечується безпека та конфіденційність даних під час обробки операції.

Існує думка, що Visa – американська платіжна система, а Mastercard – європейська. Насправді ж, штаб квартири обох компаній знаходяться в США. 
Обидві системи є надійними і працюють справно, а основна різниця між ними полягає у кількості конвертацій при розрахунках. Розглянемо детальніше. 


У чому різниця між Visa та Mastercard

 

Основна різниця між Visa та Mastercard полягає у тому, що це дві різні платіжні системи, які надають послуги з обробки безготівкових трансакцій через платіжні карти. Ось кілька ключових відмінностей:

 1. Структура: Visa та Mastercard - це дві різні компанії, які надають платіжні послуги. Вони не є банками, але встановлюють стандарти та оброблюють платежі через свою мережу.
 2. Географічна доступність: Обидві системи є глобальними, і покриття їхніх карток дуже схоже. Проте, існують незначні різниці в тому, як вони розширюють свої послуги в різних країнах (детальніше – читайте далі).
 3. Технічні характеристики: Хоча технічно обидві системи працюють за схожими принципами, може бути невелика різниця в технічних деталях та стандартах.
 4. Додаткові сервіси: Кожна з платіжних систем може надавати свої додаткові послуги, такі як програми лояльності чи захист покупця.

Загалом, для більшості користувачів різниця між Visa та Mastercard дуже мінімальна, і вони можуть обирати карти відповідно до умов конкретного банку чи інших факторів, які їм важливі.

 

Порівняння Visa та Mastercard


Підключення Visa та Mastercard

Підключення до платіжних систем Visa та Mastercard схоже, оскільки обидві системи надають послуги безготівкових платежів через банківські картки. Банки та фінансові установи вибирають, яку платіжну систему вони хочуть підтримувати чи до якої вони хочуть підключити свої карткові продукти.

Основна різниця полягає у технічних деталях та умовах співпраці з кожною з систем. Обидві платіжні системи мають свої вимоги та стандарти, які банки повинні виконувати для забезпечення сумісності та безпеки платіжних трансакцій.

Оплата Visa та Mastercard

Різниця між оплатами картками Visa та Mastercard зазвичай полягає у дрібницях технічних характеристик та умовах, пропонованих кожною з платіжних систем. Однак для споживача основні аспекти подібні:

 1. Прийняття: Обидві карти Visa та Mastercard широко приймаються світовими торговими точками та банкоматами.
 2. Вартість: Вартість операцій може відрізнятися в залежності від конкретного банку або карткового продукту, але це вже питання конкретної угоди між банком та платіжною системою.
 3. Додаткові переваги: Кожна платіжна система може надавати додаткові послуги чи програми лояльності, але це також залежить від конкретного виду картки та банку.

Зазвичай різниця між Visa та Mastercard для звичайного користувача є мінімальною, і обидві карти забезпечують практично однакові можливості для здійснення платежів.

 

Курси валют Visa и Mastercard

 

Visa виконує основну частину операцій у доларах США, а Mastercard – у євро та доларах. Знаходячись в Україні, відчути різницю складно. Однак, перебуваючи за кордоном, розрахунки гривневою карткою можуть суттєво вдарити по гаманцю через подвійну конвертацію. 

Подвійна конвертація відбувається, коли під час однієї транзакції обмін валют відбувається двічі. Це може статися, коли перекази здійснюються між рахунками, які використовують різні валюти або, навіть, коли рахунки використовують ту саму валюту, але знаходяться в країнах, які використовують різні місцеві валюти.

 

Що краще вибрати за кордоном - Visa або Mastercard

 

Наприклад, Ви перебуваєте в Європі і розраховуєтесь гривневою карткою Visa. В такому випадку за Вашою транзакцією відбудеться подвійна конвертація: гривня – долар – євро. В той же час, знаходячись в Європі і маючи гривневу картку Masterсard конвертація відбудеться тільки один раз: з гривні в євро.

Із нижченаведеної таблиці можна наглядно побачити, яким чином відбувається конвертація валют, в залежності від того, де Ви знаходитесь, в яких валютах розраховуєтесь та якою платіжною системою користуєтеся. 

Порівняння конвертації валют Visa та Mastercard | IdeaBank

Ось чому, обираючи між двома платіжними системами, слід в першу чергу брати до уваги, де Ви плануєте розраховуватись частіше – в Європі, де розрахунки відбуваються в євро, або в США, де розрахунки в доларах. 

Також звертаємо Вашу увагу на ще один цікавий нюанс - преміальні сервіси, які можуть стати вам у нагоді за кордоном.

Преміальні сервіси - це спеціальні послуги, які надає платіжна система за користування своїми преміальними картками. Такими послугами можуть бути: консьєрж-сервіс, персональний банкір, сервіс Security, а також передбачені знижки від партнерів за участь в акціях і промо. Рекомендуємо звертати на це увагу під час планування вашої поїздки. 

Тепер ви знаєте все про різницю між Visa і Mastercard і зможете обрати для себе найвигіднішу!
Наша рекомендація – розглянути картки Платіжна ідея, Виплатна ідея, Пенсійна ідея

Рекомендованi статтi
Що таке депозит: які є види депозитів?Що таке депозит: які є види депозитів?
Ми підготували цей матеріал про депозити, щоб ви змогли більше дізнатися про таке: Що таке депозит і процентна ставка? Який обрати депозит? Що перевіряти у депозитному договорі? Роль депозитів у фінансовій системі Практичні поради   Що таке депозит і процентна ставка?   Депозит - це…