Дебетові картки: як обрати необхідну і не помилитися

Ми підготували даний матеріал для того, щоб Ви могли дізнатись:
Що важливо знати, обираючи дебетову картку
+ ТОП-5 порад: на що звернути увагу при виборі дебетової картки

Час читання: 3 хвилин

В попередній публікації ми розповіли про особливості кредитних карток та як правильно зробити вибір, орієнтуючись на власні потреби. Сьогодні ж, хочемо приділити увагу не менш важливому виду – дебетові картки.

Дебетові картки – найпростіший і найпопулярніший вид банківських продуктів. Вони передбачають використання виключно власних коштів на рахунку, якими можна оплачувати покупки, переводити гроші через мобільний додаток і здійснювати будь-які операції в межах тих власних коштів, якими попередньо поповнили картку.
Їх плюси складно перерахувати, але до основних варто віднести:
•    Мобільність: ви маєте безпечний доступ до коштів 24/7 по всьому світу (до того ж, перетинаючи кордон, кошти не потребують декларування).
•    Сучасність: додавши картку до гаманця Google Pay чи Apple Pay, її можна використовувати, як повноцінний платіжний інструмент для безготівкових розрахунків.
•    Зручність: мобільні додатки та інтернет-банкінг доступні цілодобово. За їх допомогою можна здійснювати платежі і перекази, дізнаватися баланс і відстежувати історію платежів.
•    Безпечність: всі Ваші кошти будуть в безпеці. Втративши карту ви загубите не кошти, а виключно пластик.
•    Вигода: випуск карток здійснюється безкоштовно для клієнта. Окрім цього, Ви маєте змогу отримувати додатковий дохід на залишок коштів на рахунку (про це детальніше далі ↓).

Що важливо знати, обираючи дебетову картку
Озираючись на всі плюси дебетових карток, часом буває дійсно непросто обрати ту саму, яка б закривала всі потреби. Розповідаємо, на що слід звернути увагу для того, щоб Ваш досвід користування дебетовою карткою був виключно позитивним. 

1.    Умови обслуговування:
Обираючи дебетову картку, в першу чергу варто ознайомитись із тарифами на ті операції, які Ви плануєте здійснювати найчастіше. Це може бути зняття коштів з банкомату, переказ на картки інших банків або розрахунки в онлайн-магазинах. 
Ідея Банк пропонує 7 видів карток, орієнтованих під різні потреби клієнтів – від базових карток для щоденних розрахунків до преміальних карток із сервісами Platinum.

2.    Додаткові опції:
Дізнайтесь про можливість отримання додаткового доходу на залишок власних коштів. Наприклад, за картками Green Social та Пенсійний стандарт від Ідея Банк передбачено до 6% річних.

3.    Мобільний додаток:
Мобільний додаток – це те, що визначає зручність користування карткою. Поцікавтесь, наскільки він універсальний та чи можна здійснювати онлайн ті операції, які для Вас важливі.
До речі, в мобільному додатку O.Bank можна здійснювати дистанційне оформлення додаткової цифрової картки, переказ з картки на картку, онлайн-оплати в Інтернеті, погашення кредиту, внесення коштів на депозит та інше.

4.    Репутація банку:
Виділіть декілька хвилин свого часу, щоб перевірити наявність ліцензії у банку, а також його досвід роботи на вітчизняному ринку. Це точно не буде зайвим.

5.    Розрахунки за кордоном:
Деякі банки вводять комісію за конвертацію валюти (коли валюта рахунку відрізняється від валюти транзакції (купівлі)). Якщо подорожі за кордон є невід’ємною частиною Вашого життя, враховуйте це, обираючи платіжну систему картки - Visa або MasterCard. Адже, в залежності від валюти країн, в яких Ви плануєте розраховуватися частіше, Ваші транзакції можуть бути, як вигідніші, так і суттєво вдарити по гаманцю через подвійну конвертацію (детальніше про різницю між Visa та MasterCard розповімо у наступній публікації).
Окремо рекомендуємо звернути увагу на картки, за якими комісія за конвертацію валюти відсутня (як-от О.Картка та Card Blanche White Online) і відсутня комісія за зняття готівки (наприклад, Card Blanche White+).
Актуальний курс валют можна переглядати в мобільному додатку O.Bank.

Отже, ТОП-5 порад: на що звернути увагу при виборі дебетової картки: 
дебетові картки

Ознайомитись із пропозиціями Банку і замовити дебетову картку можна тут:
https://ideabank.ua/uk/payment-cards

Із наступних публікацій Ви дізнаєтесь:
Visa або MasterCard: якій платіжній системі надати перевагу

Сміливість - це створювати нові продукти у "темні" часи: закулісся розробки мобільного додатку для банку під час війни

Як змінився український бізнес за 7 місяців війни

Потрібне авто: автокредитування або нецільовий кредит

Способи надійного збереження коштів в воєнних умовах

Споживчий кредит: як отримати омріяний товар за декілька кліків

 

Рекомендованi статтi
Для чого потрібні віртуальні банківські картки?Для чого потрібні віртуальні банківські картки?
Ми підготували даний матеріал для того, щоб ви могли дізнатися про наступне: Що таке віртуальна картка? Особливості віртуальних (цифрових) карток Навіщо потрібна віртуальна банківська картка? Які бувають електронні банківські картки? Цифрові (віртуальні) банківські картки: переваги та недоліки…