Ми підготували даний матеріал для того, щоб Ви могли дізнатись:
Що важливо знати, обираючи дебетову картку
+ ТОП-5 порад: на що звернути увагу при виборі дебетової картки
Час читання: 3 хвилин
В попередній публікації ми розповіли про особливості кредитних карток та як правильно зробити вибір, орієнтуючись на власні потреби. Сьогодні ж, хочемо приділити увагу не менш важливому виду – дебетові картки.
Дебетові картки – найпростіший і найпопулярніший вид банківських продуктів. Вони передбачають використання виключно власних коштів на рахунку, якими можна оплачувати покупки, переводити гроші через мобільний додаток і здійснювати будь-які операції в межах тих власних коштів, якими попередньо поповнили картку.
Їх плюси складно перерахувати, але до основних варто віднести:
• Мобільність: ви маєте безпечний доступ до коштів 24/7 по всьому світу (до того ж, перетинаючи кордон, кошти не потребують декларування).
• Сучасність: додавши картку до гаманця Google Pay чи Apple Pay, її можна використовувати, як повноцінний платіжний інструмент для безготівкових розрахунків.
• Зручність: мобільні додатки та інтернет-банкінг доступні цілодобово. За їх допомогою можна здійснювати платежі і перекази, дізнаватися баланс і відстежувати історію платежів.
• Безпечність: всі Ваші кошти будуть в безпеці. Втративши карту ви загубите не кошти, а виключно пластик.
• Вигода: випуск карток здійснюється безкоштовно для клієнта. Окрім цього, Ви маєте змогу отримувати додатковий дохід на залишок коштів на рахунку (про це детальніше далі ↓).
Що важливо знати, обираючи дебетову картку
Озираючись на всі плюси дебетових карток, часом буває дійсно непросто обрати ту саму, яка б закривала всі потреби. Розповідаємо, на що слід звернути увагу для того, щоб Ваш досвід користування дебетовою карткою був виключно позитивним.
1. Умови обслуговування:
Обираючи дебетову картку, в першу чергу варто ознайомитись із тарифами на ті операції, які Ви плануєте здійснювати найчастіше. Це може бути зняття коштів з банкомату, переказ на картки інших банків або розрахунки в онлайн-магазинах.
Ідея Банк пропонує 7 видів карток, орієнтованих під різні потреби клієнтів – від базових карток для щоденних розрахунків до преміальних карток із сервісами Platinum.
2. Додаткові опції:
Дізнайтесь про можливість отримання додаткового доходу на залишок власних коштів. Наприклад, за картками Green Social та Пенсійний стандарт від Ідея Банк передбачено до 6% річних.
3. Мобільний додаток:
Мобільний додаток – це те, що визначає зручність користування карткою. Поцікавтесь, наскільки він універсальний та чи можна здійснювати онлайн ті операції, які для Вас важливі.
До речі, в мобільному додатку O.Bank можна здійснювати дистанційне оформлення додаткової цифрової картки, переказ з картки на картку, онлайн-оплати в Інтернеті, погашення кредиту, внесення коштів на депозит та інше.
4. Репутація банку:
Виділіть декілька хвилин свого часу, щоб перевірити наявність ліцензії у банку, а також його досвід роботи на вітчизняному ринку. Це точно не буде зайвим.
5. Розрахунки за кордоном:
Деякі банки вводять комісію за конвертацію валюти (коли валюта рахунку відрізняється від валюти транзакції (купівлі)). Якщо подорожі за кордон є невід’ємною частиною Вашого життя, враховуйте це, обираючи платіжну систему картки - Visa або MasterCard. Адже, в залежності від валюти країн, в яких Ви плануєте розраховуватися частіше, Ваші транзакції можуть бути, як вигідніші, так і суттєво вдарити по гаманцю через подвійну конвертацію (детальніше про різницю між Visa та MasterCard розповімо у наступній публікації).
Окремо рекомендуємо звернути увагу на картки, за якими комісія за конвертацію валюти відсутня (як-от О.Картка та Card Blanche White Online) і відсутня комісія за зняття готівки (наприклад, Card Blanche White+).
Актуальний курс валют можна переглядати в мобільному додатку O.Bank.
Отже, ТОП-5 порад: на що звернути увагу при виборі дебетової картки:
Ознайомитись із пропозиціями Банку і замовити дебетову картку можна тут:
https://ideabank.ua/uk/payment-cards
Із наступних публікацій Ви дізнаєтесь:
Visa або MasterCard: якій платіжній системі надати перевагу
Сміливість - це створювати нові продукти у "темні" часи: закулісся розробки мобільного додатку для банку під час війни
Як змінився український бізнес за 7 місяців війни
Потрібне авто: автокредитування або нецільовий кредит
Способи надійного збереження коштів в воєнних умовах
Споживчий кредит: як отримати омріяний товар за декілька кліків