В останні роки багато українців, які подорожують за кордон, стали віддавати перевагу пластиковим карткам при здійсненні розрахунків. По-перше, це дозволяє безпечно перевозити свої гроші через кордон, по-друге, контролювати свої витрати, адже кожна покупка записується в онлайн-кабінеті вашого банку. Оплачувати товари за кордоном банківською картою також легко – кілька кліків і, здається, жодних труднощів з іноземною валютою.
Тим не менше, безготівковий розрахунок може мати подвійні наслідки. Як уникнути непередбачених витрат та інших неприємних моментів при розрахунках за кордоном - читайте далі:
1. Перед виїздом за кордон повідомте банк про ваші плани. З метою безпеки при використанні картки в іншій країні без відома банку, вона може заблокуватися після першої спроби оплати товару за кордоном.
2. Заводьте банківську картку у валюті країни, куди Ви подорожуєте. Більшість користувачів уявляє транзакцію як набір простих дій: заплатив карткою на касі і гроші списані з рахунку. Насправді, якщо продавець виставляє вартість у валюті, відмінній від вашої карти, платіжна система змінює її на відповідну. А оскільки сама система приймає лише долари або євро, може знадобитися конвертація валют.
3. Уникайте подвійної конвертації валют (платіжна система + валюта). Для цього зробіть так, щоб валюта продавця або карти збіглася з тією, яку використовує платіжна система (MasterCard працює з євро, VISA використовує долар США). Тоді подвійна конвертація вам не загрожує.
4. Щоб уникнути фінансових втрат, краще відкривати банківський рахунок з валютою країни відвідування. Два простих правила: їдете в Америку – беріть доларову карту, в Європу – єврову.
5. Відкрийте чіповану карту та додаткову про всяк випадок. Чіпові картки широко поширені в світі, а деякі точки обслуговування приймають виключно їх. Картка з чіпом надійніша, оскільки її алгоритм захисту складніший, ніж у магнітної. А щоб раптом не залишитися без грошей при втраті основної картки під час поїздки, замовте у відділенні банку додаткову.
6. Уникайте комісії за користування вашими грошима за кордоном. Комісія банку стягується за такі дії: видача готівки, конвертація валюти, використання кредитних грошей. Гроші знімайте в банкоматах вашого банку, а також в банках-партнерах – там комісія менша. Перед оформленням картки поцікавтеся, чи є представництва обраного вами банку за кордоном.
7. Найкраще платити на касі безпосередньо картою. Перед поїздкою або оплатою в онлайн-магазині перевірте, щоб на рахунку вистачало коштів і не треба було «влазити» в кредит або овердрафт.
8. Не використовуйте кредитну картку в підозрілих банкоматах. Це стосується переважно тих країн, мовою яких ви не володієте.
Ці поради допоможуть вам впевненіше почуватися в подорожах і краще контролювати свої фінанси. Тож, будьте фінансово грамотними та гарної Вам подорожі!