Що таке віртуальна картка та для чого потрібні віртуальні банківські картки?

Спочатку платіжні картки частково витіснили готівку з обігу, а тепер віртуальні картки змінюють фізичні. І це зрозуміло, адже користуватися ними значно зручніше та безпечніше. Якщо ви ще не перейшли на новий платіжний інструмент, цей матеріал допоможе краще зрозуміти принцип дії віртуальних карток, їх переваги та можливості. А головне — як зробити віртуальну картку від Ідея Банк.

Особливості віртуальних (цифрових) карток

Сьогодні цифрові картки пропонують банки, фінансові установи та платіжні системи, залучаючи нових клієнтів без територіальної прив’язки. На відміну від пластикових, віртуальні картки не потрібно особисто замовляти та отримувати у банку, а згодом так само міняти їх після закінчення строку дії. Управління таким платіжним засобом повністю оцифроване, доступне та зручне.
Віртуальна або цифрова картка — електронна версія звичайної пластикової картки, яка не має матеріального втілення. По суті це набір даних, притаманних платіжним інструментам — номера, захисного коду CVV2, терміну дії, які ідентифікуються платіжними системами при транзакції. Віртуальна картка так само прив’язується до банківського рахунку та виконує всі функції звичної. При цьому для неї характерний вищий ступінь захисту, адже її неможливо втратити, загубити, викрасти, забути. 
Серед особливостей платіжного засобу:

  • призначення — в першу чергу це інтернет-платежі, тому зручно розраховуватися за покупки на сайтах маркетплейсів, оплачувати різноманітні послуги безготівково;
  • ступінь захисту — цифрові картки не надають контрагенту платіжну інформацію (номер, CVV-код), забезпечуючи додатковий захист та зменшуючи ризик шахрайства;
  • контрольованість — власник картки може самостійно встановити ліміти на суму платежів, термін дії та свідомо витрачаючи власні кошти;
  • тимчасовість — створити віртуальну картку можна для разового використання під час оплати за конкретний товар чи послугу, підписки, для яких використання своєї основної картки недоцільне;
  • доступність — створити та керувати цифровою картою просто через банківський додаток, це не вимагає візиту до відділення або проходження складної процедури ідентифікації, погодження.

Віртуальні картки пропонують провідні банки у доповнення до фізичних засобів платежу, а також віртуальні банківські установи, що не мають відділень та надають послуги виключно у онлайн-режимі. За допомогою цифрових карток вони приваблюють широке коло користувачів із найвіддаленіших куточків країни, де важко дістатися до відділення банку.
Віртуальна картка надає можливість кожному користуватися перевагами цифрової економіки, не переймаючись оформленням та підтримкою.

Навіщо потрібна віртуальна банківська картка?

Цифрові картки пропонують провідні банки паралельно із фізичними, а також ними оперують онлайн-банки. З їх допомогою можна залучити велику аудиторію користувачів, яким не знадобиться відвідувати відділення банку для отримання платіжного засобу – оформлення здійснюється дистанційно за лічені хвилини.

Які бувають електронні банківські картки?

Із поширенням та набуттям популярності з’являються нові види віртуальних карток, серед яких можна знайти найзручніший для себе інструмент:

  1. Картки, що створюються платіжними системами — цифрові платіжні засоби від Payoneer та PayPal, як пропонуються для зручної онлайн-оплати покупок в інтернеті.
  2. Банківські картки — віртуальні платіжні засоби, що за своїм функціоналом повністю дублюють фізичні, проте не мають матеріальної форми. Можуть бути дебетовими (особистими, зарплатними) та кредитними.

Дебетові цифрові картки зручні для фізичних осіб та підприємців, які можуть не витрачати час на оформлення банківських послуг у відділенні, вирішуючи поточні питання дистанційно у банківському додатку.
Віртуальна картка з кредитним лімітом — найшвидший спосіб залучення додаткових коштів, що не потребує документального супроводу та нервового очікування рішення банку про кредитування. За умови ретельного виконання умов обслуговування, зокрема своєчасного внесення кредитних платежів, завдяки їй можна тривалий час залишатися у грейс-періоді та витрачати більше. При цьому рахунок цілковито захищено, а платіжний засіб неможливо втратити, потрапивши у фінансову халепу.

Цифрові (віртуальні) банківські картки: переваги та недоліки

Мати у своєму розпорядженні цифрову картку варто всім активним користувачам інтернет-магазинів. Порівняно із пластиковою, у неї є кілька вагомих переваг:

  • мобільність — провести транзакцію можливо у будь-якому місці, адже віртуальна платіжна картка завжди із собою у банківському додатку;
  • зручність — цифрова карта створена спеціально для онлайн-оплат, тому вона добре комутує з усіма платіжними системами та спрощує оплату без необхідності додаткового вручну задавати її номер, термін дії та захисний код;
  • вищий рівень безпеки завдяки відсутності фізичного носія, а також мінімум даних на картці зводять ризик фінансового шахрайства до мінімуму, а опції налаштування платіжних лімітів вберігає від імпульсивних покупок, перевитрат;
  • безкоштовне відкриття та обслуговування;
  • миттєве блокування, розблокування у додатку у випадку ризику несанкціонованого доступу до рахунку;
  • динамічний CVV-код — налаштований у деяких картках для додаткового захисту, передбачає регулярну зміну кодування через певні інтервали часу для унеможливлення зловмисного використання картки.

Поряд із цим віртуальна картка має обмеження. Вона може бути не призначена для зняття готівки у банкоматах, а також не підходити для розрахунку за кордоном. У першому випадку знадобиться банкомат, оснащений NFC зчитувачем. Уточнити можливості картки варто при її оформленні. Це допоможе обрати платіжний засіб із функціоналом, що повністю відповідає вашій фінансовій поведінці та запланованому способу використання.

Як користуватися віртуальною карткою?

За допомогою віртуальної картки можна:

  • розраховуватися в інтернеті, в тому числі купувати речі на закордонних маркетплейсах завдяки автоматичній конвертації валют;
  • оплачувати покупки на касах фізичних магазинів за допомогою системи NFC;
  • сплачувати комунальні платежі через мобільний додаток;
  • налаштувати регулярну оплату підписок (абонементів, комунальних платежів);
  • здійснювати перекази між картками та за реквізитами рахунку.

Віртуальна картка стане в нагоді для керування своїми витратами за допомогою лімітування тижневого, місячного бюджету. Картки, прив’язані до мультивалютних рахунків, дозволяють зручно розраховуватися за кордоном, знімати готівку у валюті країни перебування без додаткових комісій.
Поповнити цифрову картку можна грошовим переказом з іншої картки або через термінали самообслуговування. Її можна відкрити для спільного користування всією сім’єю або колективом, встановивши індивідуальні ліміти для кожного учасника.

Як зробити віртуальну картку в Ідея Банк?

Щоб отримати цифрову картку від Ідея Банку, потрібно виконати дві прості умови:

  • бути повнолітньою особою;
  • бути зареєстрованим у застосунку Дія.

Відкрити картку можна дистанційно у будь-який момент часу у банківському додатку О.Bank 2.0. Завантажте його через Google Play, App Store, пройдіть коротку реєстрацію із верифікацією через сервіс Дія та завантаженням необхідних документів, що посвідчують особу. Слідуйте автоматичним інструкціям, щоб вже за мить у вашому користуванні з’явилася віртуальна картка. На відміну від пластикових, для неї не потрібна додаткова активація — користуватися можна одразу.
Управління рахунком, перекази, поповнення коштів, зміни лімітів на карті здійснюються через мобільний додаток. Це безпечно та завжди зручно, адже стан рахунку та корегування платіжних можливостей завжди напоготові.

Рекомендованi статтi
Як планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджетуЯк планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджету
«Гроші люблять рахунок» — так звучить відома приказка, яка залишається актуальною в усі часи. Особливе значення ведення обліку витрат і доходів має для родин, оскільки тут важливо не залишитися без коштів і даху над головою. Підготували матеріал, де розповідаємо, що таке бюджет сім'ї, як планувати…
Як уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформаціїЯк уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформації
Чи з’явились нові шахрайські схеми в умовах дії воєнного стану?  Чи є жертви нових шахрайських сценаріїв серед клієнтів Ідея Банку? Куди може звернутися громадянин, з яким стався шахрайський випадок? Які є способи  захисту конфіденційної інформації? Час читання: 3 хвилини З даної статті Ви…