Як захистити банківські картки від шахраїв?

Банківські картки давно відтіснили готівкові розрахунки на другий план. З їхньою допомогою можна провести більшість фінансових операцій віддалено без візиту в банк і за кілька простих маніпуляцій. Але дистанційний доступ до фінансів провокує шахраїв зламати платіжну карту, на якій зберігається велика сума грошей. Дзвінки з неперевірених номерів «з банку» з проханням назвати номер і пароль картки, електронні листи з посиланнями на невідомі сайти, дзвінки з повідомленням про блокування картки — це все сигнали дізнатися докладніше, як захистити свої банківські картки.

 

Як захистити банківську картку від шахраїв?

Уважність і бюджетування своїх фінансів на банківських рахунках допоможуть уникнути шахрайства та крадіжок. У цій статті ми дамо кілька рекомендацій, як захистити свою банківську карту від шахраїв.

Диверсифікація коштів за банківськими картками

Велика сума на одному рахунку привертає увагу зловмисників регулярними операціями з однією і тією самою банківською карткою. Безпечніше відкрити 2 – 3 платіжні картки в різних банках і розподілити кошти між ними. Як ощадний рахунок на тривалий період краще відкрити депозит — на ньому гроші будуть під захистом банку і недоступні для фінансових махінаторів. Це дієвий спосіб, як захистити свою банківську картку від їхнього інтересу.

Використання різних паролів для онлайн-сервісів

Більшість сайтів вимагають реєстрації для використання своїх послуг, і багато користувачів грішать застосуванням одного й того самого пароля. Особливо гостро це питання стоїть щодо соціальних мереж, у яких зловмисники можуть отримати цінну для махінацій інформацію, зокрема персональні контакти.

Краще завести спеціальний блокнот, куди виписувати паролі для різних сайтів, але використовувати різні комбінації. Ще один спосіб, як захистити картку від шахраїв: якщо банк пропонує таку опцію, також під’єднайте динамічний CVV-код, який буде час від часу змінюватися.

Встановлення інтернет-лімітів на картці

Ліміт за карткою не тільки обмежує власника від надмірних витрат, але також перешкоджає фінансовому шахрайству. Набагато безпечніше вручну збільшувати ліміт для великої оплати, ніж постійно ризикувати втратити накопичені заощадження. Також можна встановити заборону на платежі, якщо країна фактичного перебування власника картки не збігається з країною одержувача.

Підключення подвійної аутентифікації

Нехай подвійна перевірка особистості трохи ускладнює проведення транзакцій онлайн, зате так можна захистити гроші на картці. Подвійна автентифікація передбачає використання декількох способів підтвердження особи власника картки — за допомогою пароля і СМС-повідомлення з кодом.

 

Які дані банківської картки не можна вводити?

Маніпуляції з картою неможливі без її певних реквізитів. Саме на їх виманювання спрямовані зусилля шахраїв. Які дані банківської картки не можна вводити за запитом незнайомої особи?

  1. Пін-код.
  2. Термін дії картки.
  3. CVV-код.

Це конфіденційні дані, які ніколи не запитують співробітники банку, вони не відображаються у квитанціях. Щоб уникнути витоку інформації, не варто давати свою банківську картку до рук касира в магазині чи ресторані для оплати рахунку або уважно слідкувати за їхніми діями, не втрачаючи картку з поля зору.

Під час використання банківських терміналів варто прикривати клавіатуру, вводячи ПІН-код. За необхідності зв'язатися з банком, можна використовувати тільки контактні номери, зазначені на офіційному сайті.
 

Рекомендованi статтi
Як планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджетуЯк планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджету
«Гроші люблять рахунок» — так звучить відома приказка, яка залишається актуальною в усі часи. Особливе значення ведення обліку витрат і доходів має для родин, оскільки тут важливо не залишитися без коштів і даху над головою. Підготували матеріал, де розповідаємо, що таке бюджет сім'ї, як планувати…
Як уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформаціїЯк уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформації
Чи з’явились нові шахрайські схеми в умовах дії воєнного стану?  Чи є жертви нових шахрайських сценаріїв серед клієнтів Ідея Банку? Куди може звернутися громадянин, з яким стався шахрайський випадок? Які є способи  захисту конфіденційної інформації? Час читання: 3 хвилини З даної статті Ви…