Тіло кредиту: що це таке та як відстрочити його погашення?

Ми підготували даний матеріал для того, щоб ви могли дізнатися про наступне:

Що таке тіло кредиту?
Що я сплачую – тіло або відсотки?
Що таке кредитні канікули?
Плюси та мінуси відстрочки платежу за кредитом
Інші способи полегшення кредитного навантаження
Переваги кредитування в Ідея Банку

Кредит — це зручний фінансовий інструмент, яким користуються люди у всьому світі. Але, як показує практика, багато клієнтів банків досі не до кінця розуміють всі його особливості і вважають процес оформлення і обслуговування кредиту складним. 
Дійсно, якщо ви вирішили оформити кредит в українському банку, наприклад готівковий кредит в Ідея Банку, в кредитному договорі можуть зустрітися раніше незнайомі вам терміни: тіло кредиту, відсотки, пеня, комісія, штрафні санкції. Знаючий українець одразу зрозуміє що до чого, однак не всім із нас доводилось зустрічатися з такими термінами. Тож давайте розберемося із цим питанням разом, щоб майбутній досвід оформлення кредиту був прозорим, легким і виключно позитивним.  
 

Що таке тіло кредиту?


Тіло кредиту – це саме та сума, яку Ви берете в кредит у банку. Вона не враховує відсотків, пені та інших нарахувань. Тобто ті гроші, які ви отримали у фінансовій організації на руки, на карту або переказом на рахунок, і називаються тілом кредиту. 
 

Що я сплачую – тіло або відсотки?


Для того, щоб це зрозуміти важливо розібратися із схемами погашення кредиту. Загальноприйнято розділяти їх на Ануїтет і Класичну схему.
Ануїтетний графік погашення кредиту передбачає виплату основного боргу та відсотків за кредитом рівними сумами через рівні проміжки часу. Це один із найпростіших способів для розрахунку графіку платежів, що дозволяє точно визначити суму щомісячних виплат та спланувати бюджет, адже розмір платежу буде однаковим протягом усього терміну погашення кредиту.
При класичній схемі виплат відсотки нараховуються на залишок тіла кредиту. Відповідно, на початку терміну погашення розмір щомісячного платежу буде значно більшим, ніж в останні місяці, оскільки він складається з платежу по тілу кредиту та відсотків на залишок заборгованості.
Тож, при ануїтеті ми спочатку переважно сплачуємо відсотки, а потім тіло кредиту. Тоді, як при класичному графіку погашення кредиту – розмір обов’язкового щомісячного платежу буде поступово зменшуватися. 
 

Що таке кредитні канікули?


Кредитні канули - це тимчасове зниження/призупинення платежів за кредитом для зменшення фінансового навантаження клієнта. Вони можуть поширюватися лише тіло кредиту, на відсотки чи всю суму платежу. 
Головна умова надання відстрочки для споживчого кредиту – наявність досить серйозної причини, яка не дозволяє погашати кредит своєчасно та в повному обсязі. Часто банк сам може запропонувати оформити кредитні канікули задля зменшення фін.навантаження на клієнта, а також збереження позитивної кредитної історії. Так наприклад робив і Ідея Банк в періоду карантину, а також після вторгнення армії рф в Україну. 

В той самий час Національний бакн України звертає увагу на наступне:

 • за кредити все одно потрібно буде платити, це лише відстрочка сплати боргу, тіла кредиту чи нарахованих відсотків під час воєнного стану;
 • надання канікул не зменшує суму боргу;
 • відстрочка сплати основної суми кредиту чи нарахованих відсотків за кредитом залежить від пропозицій конкретного банку.


Для оформлення кредитних канікул клієнту необхідно зв’язатися із спеціалістами контакт-центру банку для того, щоб проінформувати про обставини, що ускладнюють своєчасну сплату щомісячного платежу за кредитом конкретно в вашому випадку. Постарайтесь зробити це до дати внесення платежу, оскільки, в протилежному випадку, в разі несплати, банком може бути зафіксоване протермінування сплати чергового платежу. Це може призвести за собою нарахування пені/штрафних відсотків, а також вплинути на кредитну історію. Щоб уникнути таких негативних наслідків, обов’язково знайдіть час і можливість проінформувати банк про поточні обставини  і отримати консультацію з покроковою інструкцію з конкретними діями з приводу конкретно свого випадку. 
 

Плюси та мінуси відстрочки платежу за кредитом


У скрутній ситуації, якщо ви розумієте, що можете не впоратися із обов’язком вчасної виплати щомісячного платежу, кредитні канікули стануть гарним рішенням, адже мають одразу декілька переваг:

 • Протягом кредитних канікул у вас буде достатньо часу, щоб вирішити поточну ситуацію і якнайшвидше відновити погашення боргу за колишнім графіком
 • Відтермінування збереже вашу кредитну історію позитивною
   

Однак, треба враховувати і недоліки такого рішення:

 • Зазвичай, отримати кредитні канікули можна лише один раз для одного кредиту 
 • Іноді протягом терміну канікул на суму боргу продовжують нараховуватись відсотки – сума, яку вам потрібно буде повернути після відстрочки, збільшиться
   

Інші способи полегшення кредитного навантаження


Альтернативним способом полегшення кредитного навантаження може бути перекредитування одного або декількох кредитів в іншому банку. Фактично це оформлення нового кредиту для погашення існуючого на вигідніших або зручніших умовах.
Для таких цілей Ідея Банк пропонує спеціальний кредит «Зустрічна пропозиція», який передбачає можливість погасити до 5 кредитів інших банків, об’єднавши їх к один кредит в Ідея Банку за ставкою яка є однією з найкращих на банківському ринку. Для отримання такого кредиту потрібен мінімальний пакет документів без всяких додаткових довідок з банків.
Максимальна сума кредитування складає 172 500 грн. Зручно, що банк також пропонує отримати додаткові кошти на додачу до тих, які потрібні для погашення заборгованостей в інших банках, на ваші особисті потреби. 

Актуально, якщо ви:

 • маєте кредити в інших банках і хочете перекредитуватися на зручніших умовах
 • бажаєте оптимізувати свої витрати та заощадити свій час на обслуговування своїх кредитів
 • хочете об'єднати декілька кредитів в один
 • плануєте знизити щомісячне навантаження
 • маєте намір зберегти гарну кредитну історію. 


Погашення кредиту відбувається щомісячно рівними платежами (ануїтет), таким чином ви зможете грамотно розподілити власний щомісячний бюджет і зберегти гарну кредитну історію.
Строк кредитування може бути від 12 до 60 місяців на ваш вибір, а для подачі заявки на отримання кредиту достатньо лише заповнити коротку онлайн-форму за посиланням. Попереднє рішення щодо можливості оформлення кредиту Ви зможете отримати до 1 хвилини.  
 

Переваги кредитування в Ідея Банку


Ідея Банк Україна працює на ринку з 1989 року. За 33 роки практики банк сформував ділову репутацію надійного фінансового партнера, який пропонує споживачам продукти та послуги європейської якості.
В квітні 2022 року ми, першими серед українських банків, відновили готівкове кредитування, розуміючи потреби клієнтів у поточних умовах. 
Поточні умови оформлення кредиту в Ідея Банку передбачають:

 • Максимальна сума: до 172 500 грн
 • Терміни кредитування: до 60 міс
 • Необхідні документи: паспорт і ІПН
 • Час розгляду заявки за кредит: попереднє рішення до 1 хв
 • Графік погашення: ануїтет (щомісячно, рівними частинами)


Подайте заявку на швидке отримання кредиту просто зараз.

Оформити кредит онлайн в IdeaBank


 

Рекомендованi статтi
Як порахувати відсотки по кредитуЯк порахувати відсотки по кредиту
Ми підготували даний матеріал, щоб ви могли більше дізнатися про наступне: Що входить до складу суми кредиту? Які фактори впливають на розмір ставки за кредитом? Способи побудови графіка погашення Який спосіб нарахування відсотків є кращим? Як порахувати відсотки по кредиту? Часто можна…
Що таке бюро кредитних історій?Що таке бюро кредитних історій?
Ми підготували даний матеріал для того, щоб ви могли дізнатися про наступне: Бюро кредитних історій: що це таке? Чим займається бюро кредитних історій? Які бюро кредитних історій є в Україні? Що таке кредитна історія? Для кого потрібна ваша кредитна історія? Звідки дані потрапляють до бюро…
ТОП-5 порад: що потрібно знати перед підписанням кредитного договоруТОП-5 порад: що потрібно знати перед підписанням кредитного договору
Ми підготували даний матеріал для того, щоб Ви могли дізнатись про наступне:Коли і для чого потрібні готівкові кредити Як правильно розрахувати свою спроможність взяти та вчасно виплатити кредит На що потрібно звернути увагу перед підписанням кредитного договору  Для чого потрібен страховий платіж…