Що таке кешбек та як він працює?

Кожна свідома людина бажає заощаджувати та накопичувати, не зменшуючи свій звичний рівень споживання. На тлі невпинного зростання цін на товари та послуги це робити дедалі важче. Через це опція кешбеку набуває все більшої популярності та широко застосовується не лише спеціалізованими інтернет-сервісами, а й банками. Пропонуємо разом визначити, що таке кешбек, в чому його користь, та як ним користуватися.

Що таке кешбек?

Дослівно термін «кешбек» перекладається з англійської як повернення готівки. У сучасному розумінні мова йде про повернення грошей, витрачених як оплата за товари чи послуги на картку, тобто у безготівковій формі. Розмір такої премії може бути різним. 
Кешбек застосовується як винагороди за покупки в рамках програми лояльності. Він призначений для зацікавлення споживачів та їх заохочення до покупок. Для покупця — це знижка, відкладена у часі, адже кешбек повертається на рахунок не миттєво, а протягом певного періоду (від кількох днів до місяця). Завдяки цим коштам можна постійно купувати товари першої необхідності із зручністю.

Як працює кешбек?

З огляду на зростання конкуренції на ринку вітчизняних товарів і послуг, варто розібратися, що таке кешбек і як він працює. Адже це потужний інструмент для нового бізнесу, який дозволяє швидко наростити клієнтську базу. Участь у програмі лояльності, що передбачає кешбек, гарантує ріст попиту. Для покупців кешбек — можливість заощаджувати без економії у класичному розумінні.
Згідно з програмою, покупець отримує частину витрачених коштів на свій рахунок назад. Період повернення залежить від організатора та встановлених ним правил. Банківський кешбек повертається переважно наприкінці поточного або на початку наступного місяця, що слідує за здійсненою транзакцією. Платіжні сервіси можуть нараховувати його автоматично та зараховувати на картку клієнта протягом двох тижнів з моменту оплати.
Розмір банківського кешбеку залежить від умов програми лояльності. В середньому його розмір коливається в такому діапазоні:

  • від 0,3 до 1 % нараховується на всі покупки, сплачені безготівково;
  • від 1 до 5 % призначають на категорії сфери послуг, зокрема оплату на АЗС, в закладах громадського харчування, салонах краси, перукарнях;
  • підвищені ставки до 20% притаманні обраним категоріям товарів, які визначає банк або клієнт із запропонованого переліку за умови оплати карткою.

У кешбеку є обмеження на місячну суму, що регулює обсяги нарахування премії за покупки та на виведення коштів.

Види кешбеку

Зрозуміти кешбек, що це таке, допоможе його класифікація за джерелом походження:
Банківський кешбек нараховується клієнтам банку, що користуються дебетовими та кредитними картами. Також може використовуватися у вигляді балів, що нараховуються клієнтом за певний обсяг безготівкових операцій або покупки у компаній-партнерів.
Кешбек платіжних сервісів працює внаслідок комісії, яку магазини сплачують сервісу за розміщення їх пропозицій на своєму сайті. Щоб заохотити клієнтів, сервіс віддає їм частину такої комісії у вигляді часткового повернення витрат.
Обидва види кешбеку передбачають для клієнта фінансові вигоди. Якими саме послугами користуватися обирає сам клієнт на основі умов програми лояльності, партнерської мережі, на яку розповсюджується дія.

У чому вигода банку від кешбеку?

Перевага полягає у тристоронній вигоді, адже він приносить економічну користь не лише покупцю, а й банку та магазинам-партнерам. Перевагами такої послуги для самого банку є:

  • залучення нових клієнтів за допомогою платіжних карт з опцією кешбеку;
  • стимулювання купівельного попиту шляхом привернення уваги до певних магазинів та компаній із бонусною оплатою, що збільшить обсяги користування платіжними картками;
  • кредит і його стимулювання до активного використання понад грейс-період за умови часткового повернення витрачених сум.

Кешбек дозволяє банку розширити аудиторію користувачів, приваблюючи їх вигідними умовами користування дебетовими та кредитними картками. При цьому обсяги транзакцій з безготівкового розрахунку суттєво перевищують витрати на організацію кешбеку. Така послуга сприяє економічному розвитку банку шляхом обороту, що підвищує його фінансову стійкість, самоокупність та покращує репутацію, привертаючи увагу потенційних клієнтів до інших, більш ризикових послуг, зокрема кредитів та депозитів.

Як користуватися кешбеком?

Розуміння, що означає кешбек, має супроводжуватися знанням правил, як його використовувати найбільш ефективно. Можна застосовувати такі поради:

  1. Щоб обрати найкращі умови, потрібно порівняти пропозиції банків та кешбек-сервісів за параметрами ставки повернення коштів, терміну їх зарахування, організаціями та магазинами, що беруть участь у програмі.
  2. Варто заздалегідь проаналізувати категорії, бренди, за якими найчастіше здійснюються покупки та витрачаються найбільші суми, щоб обрати програму кешбеку, яка розповсюджується саме на них.
  3. Найбільше зекономити можна, якщо поєднати винагороди від кешбек-сервісів з програмами лояльності свого банку, отримуючи подвійну вигоду.

Механізм користування кешбеку простий. Щоб розпочати заощаджувати, потрібно оформити дебетову чи кредитну картку, для якої передбачено таку послугу. Вивчивши перелік магазинів та компаній, що беруть участь, потрібно здійснювати у них покупки та розраховуватися картою безготівково на касі чи онлайн.
Відстежуючи терміни зарахування частини витрат назад, можна розробити особистий графік закупівлі регулярних товарів чи послуг, щоб досягти максимальної економії. Спонтанні покупки також стають вигіднішими, оскільки частина коштів повертається після оплати за рахунок кешбеку.

Кешбек від Ідея Банк — винагорода за ваші покупки! 

Кешбек від Ідея Банку — це не лише спосіб заощадження, а й можливість піклуватися про своє здоров'я. Банк пропонує спеціальні умови для пенсіонерів, які можуть отримати 10% кешбек на покупки в аптеках, користуючись кредитною карткою Card Blanche White+.

Як скористатися кешбеком від IdeaBank?

Акція діє для пенсіонерів, які мають пенсійну картку Ідея Банку. Щоб отримати кешбек, необхідно здійснити покупку в аптеках (в тому числі, в Інтернеті) за допомогою картки Card Blanche White+, використовуючи кредитні кошти. Нарахований кешбек виплачується клієнтам раз на місяць до 14 числа кожного наступного місяця на карту, якою були здійснені покупки. Кешбек від Ідея Банку — це чудова можливість зекономити на важливих покупках.
Більше про умови акції читайте на офіційному сайті Ідея Банку.

Рекомендованi статтi
Як планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджетуЯк планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджету
«Гроші люблять рахунок» — так звучить відома приказка, яка залишається актуальною в усі часи. Особливе значення ведення обліку витрат і доходів має для родин, оскільки тут важливо не залишитися без коштів і даху над головою. Підготували матеріал, де розповідаємо, що таке бюджет сім'ї, як планувати…
Як уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформаціїЯк уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформації
Чи з’явились нові шахрайські схеми в умовах дії воєнного стану?  Чи є жертви нових шахрайських сценаріїв серед клієнтів Ідея Банку? Куди може звернутися громадянин, з яким стався шахрайський випадок? Які є способи  захисту конфіденційної інформації? Час читання: 3 хвилини З даної статті Ви…