Споживчий кредит: що варто знати про споживче кредитування?

Банківський кредит — це не завжди про великі суми на кілька років. Це також зручні швидкі позики на поточні потреби, які допомагають вирішити нагальні фінансові питання. Для цього створено особливий продукт — споживчий кредит. Він доступний переважній більшості клієнтів, не передбачає складних умов оформлення та надається під помірну відсоткову ставку.
Ідея Банк пропонує розібратися, що таке споживчий кредит, для чого він призначений та як обрати найкращі умови для вигідного освоєння коштів.

Що таке споживчий кредит?

Споживчий кредит — це персональна грошова позика банку або фінансової установи фізичній особі на споживчі потреби, тобто такі, що не пов’язані з комерційною діяльністю. Переважно він не має жорсткого цільового обмеження та може бути витрачений за будь-яким напрямом — на оновлення побутової техніки, придбання будь-яких товарів та послуг, ремонт, оплату путівки.
Споживчі кредити — це швидка фінансова допомога у випадку неочікуваних витрат. За їхній рахунок можна придбати новий смартфон за акційною ціною, оновити холодильник, якщо старий вийшов з ладу, або оплатити лікування. Позичальник на власний розсуд визначає напрями вкладення кредитних коштів в межах отриманої суми без будь-яких звітів кредитору.
При цьому споживчий кредит має всі ознаки класичної банківської позики: терміновість, платність та необхідність повернення. Забезпечення та цільовий характер носять опціональний характер та притаманні лише певним продуктам споживчого кредитування.

Види споживчих кредитів

Розібравшись, що таке споживчий кредит, можна віднайти для себе резервне джерело фінансування, яким зручно користуватися у конкретній ситуації. Особливості споживчого кредиту формуються за рахунок терміну його дії, процентної ставки та умов надання.
Кредитні умови, в свою чергу, відрізнятимуться залежно від виду позики:

  1. Цільові видаються для конкретної покупки чи оплати послуги. Вони переважно стосуються великих сум. За такими умовами видається кредит на покупку дорогої техніки, транспортних засобів, оплату туристичних послуг. Позичальник не отримує кошти, натомість банк одразу перераховує їх на рахунок продавця.
  2. Нецільові кредити мають ширше використання. При їх оформленні клієнт може вказати будь-яку мету — від оплати навчання до рефінансування чи ремонту житла. Кошти при цьому перераховуються на картку позичальника, і він може надалі використовувати їх для єдиного чи кількох платежів.
  3. За забезпеченням — споживчий кредит може видаватися під заставу транспорту, нерухомості чи іншого майна, що водночас є предметом кредитування, або не передбачати потреби у додатковій гарантії.
  4. Короткостроковий споживчий кредит — це позика, надана на термін до 12 місяців. Підходить для термінової оплати послуг, викупу гарячої туристичної путівки, шопінгу у період сезонних розпродажів.
  5. Довгострокове споживче кредитування — це позика, що надається на термін від 1 до 3 або 5 років. Використовується для великих сум із цільовим призначенням.

Банківські послуги у сфері споживчого кредитування набувають все більшої популярності, оскільки дозволяють оперативно реагувати на зміни пропозиції та ціни, використовувати рідкісні можливості та швидко вирішувати фінансові негаразди. Банки чутливо реагують на підвищення інтересу до таких продуктів, пропонуючи нові, удосконалені кредитні програми для зарплатних карток, молодих сімей, студентів, пенсіонерів, для придбання нерухомості чи авто, серед яких кожен клієнт може знайти вигідну пропозицію.

На що можна оформити споживчий кредит?

Споживчий кредит має широку сферу застосування. Його можна оформити на такі потреби:

  1. Придбання товарів — техніки, меблів, освітлювальних приборів чи будь-яких інших матеріальних речей для побуту. На відміну від розстрочки, яку переважно надають самі магазині, споживчий кредит може бути незабезпеченим, передбачає боргове зобов’язання клієнта перед банком.
  2. Придбання авто чи житлової нерухомості — використовує об’єкт кредитування як заставу та вимагає авансового платежу від позичальника за рахунок власних коштів. Такий вид кредиту передбачає обов’язкове страхування майна.
  3. Додаткові грошові кошти — кредитна картка з лімітом або готівка у кредит, за допомогою яких можна покрити розрив фінансування до зарплати, незаплановану покупку або сплатити прострочений борг.

Обираючи споживчий кредит, варто порівняти пропозиції різних банків, звертаючи увагу на умови погашення, рівень процентної ставки. Можна заздалегідь вивчити кредитний договір та визначити, наскільки умови програми відповідають очікуванням. Зокрема, обрати спосіб виплати відсотків — ануїтетний чи класичний. Перший простіше розпланувати, адже загальна вартість кредиту — тіла із нарахованими відсотками за весь період, — розподіляється рівними частинами на рівномірні платежі. Другий передбачає поступове зменшення суми нарахованих відсотків, яка залежить від залишку тіла кредиту.

Переваги та ризики споживчого кредитування

Розглядаючи можливість отримання банківської позики, варто пам’ятати, що споживчий кредит, як і будь-який фінансовий інструмент, має свої переваги та обмеження.
До переваг послуги належать:

  • просте, швидке оформлення без надмірного документального супроводу, що дозволяє оперативно зреагувати на ринкову пропозицію та не втратити рідкісний шанс;
  • свобода спрямування коштів за програмами без цільового призначення;
  • доступність для більшості клієнтів, відсутність вимог щодо поручителя, страхування майна, довідки про доходи за умови позитивної кредитної історії;
  • швидке та зручне отримання коштів на карту протягом доби з моменту звернення до банку.

Споживчі кредити без забезпечення можуть обкладатися вищими процентними ставками. Більшість програм розраховані на короткий строк до 1 року, за рахунок чого важче знайти вигідні умови для довгострокового користування кредитом. Проте Ідея Банк підготував кілька кредитних продуктів з різною тривалістю, умовами погашення та помірними ставками, серед яких легко обрати оптимальний відповідно до мети фінансування.

Рекомендованi статтi
Як планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджетуЯк планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджету
«Гроші люблять рахунок» — так звучить відома приказка, яка залишається актуальною в усі часи. Особливе значення ведення обліку витрат і доходів має для родин, оскільки тут важливо не залишитися без коштів і даху над головою. Підготували матеріал, де розповідаємо, що таке бюджет сім'ї, як планувати…
Як уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформаціїЯк уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформації
Чи з’явились нові шахрайські схеми в умовах дії воєнного стану?  Чи є жертви нових шахрайських сценаріїв серед клієнтів Ідея Банку? Куди може звернутися громадянин, з яким стався шахрайський випадок? Які є способи  захисту конфіденційної інформації? Час читання: 3 хвилини З даної статті Ви…