
Зміст:
Розшифровка ММ/РР на банківській картці
Значення терміну дії картки
Використання ММ/РР у процесі оплати
Перевірка та поновлення терміну дії картки
Обережне користування своєю платіжною карткою – це обов’язкова умова її захисту від шахрайства. Важливо знати та розуміти сутність її реквізитів, щоб своєчасно оновлювати фізичний носій, контролювати рух коштів та захищати конфіденційні фінансові дані під час здійснення різноманітних транзакцій. На окрему увагу заслуговує навіть такий простий параметр, як строк дії банківської картки, що позначається «ММ/РР», адже від нього залежить доступність її повного функціоналу.
Розробники дизайну платіжних карт попіклувалися про зручність користувачів, завдяки чому ми отримали лаконічний, проте інформативний, інтуїтивно зрозумілий зовнішній вигляд банківських карток. На їх передній стороні розміщується унікальний номер картки, що складається із 16 цифр, а під ним строк дії картки. Завдяки стандартизованому дизайну легко зрозуміти, що таке ММ/РР – це останній місяць певного року, протягом якого картка ще буде дійсною, проте власнику потрібно буде звернутися до банку у цей період із заявою про перевипуск.
Отже, позначення «ММ/РР» – це період закінчення дії платіжної картки. «ММ» – символ для позначення порядкового номера місяця. Легко здогадатися і що таке «РР» – останні дві цифри року. Знаючи місяць та рік, у який завершується дія картки, власник може спланувати свої дії та своєчасно звернутися до банка-емітента для оновлення платіжного засобу.
Термін дії банківської картки притаманний всім платіжним інструментам. Його містять дебетові та кредитні картки: «MM/РР» знаходиться завжди на лицьовій стороні картки. Є кілька причин, з яких він використовується для ідентифікації банківської картки:
Термін дії носить інформативний та регулюючий характер, підтримуючи порядок обігу банківських карток та їх належний стан для зручності власників.
Деякі платіжні операції акцентують увагу на терміні дії картки. Саме тоді користувачі замислюються над тим, що це – «ММ/РР». Цей параметр використовується під час грошових переказів та інших фінансових операцій у якості додаткового способу захисту конфіденційної інформації та уникненню помилок, шахрайства. Деякі функції картки доступні виключно протягом її регламентованого терміну дії. Після його завершення вони можуть бути недоступними. Тому, якщо вже неактивна картка потрапить до рук шахрая і він вкаже прострочений термін дії, платіжна система автоматично заблокує операцію та не дозволить доступу до рахунку.
Рекомендується періодично перевіряти термін дії своїх банківських карток, щоб своєчасно звернутися по заміну. Достатньо переглянути цифри на самій картці або у мобільному додатку. Оновлювати картку варто протягом останнього місяця її дії. Для цього потрібно звернутися до відділення банку із відповідною заявою. Картки загального типу можуть бути замінені миттєво, проте іменну (із вказаним ім’ям власника на лицьовій стороні) доведеться зачекати в середньому протягом 5 робочих дній.
Процедура заміни картки через завершення терміну дії переважно безкоштовна та не передбачає жодних клопотів для користувача. В результаті йому надається новий платіжний інструмент із унікальним CVV-кодом та номером, при цьому реквізити банківського рахунку залишається незмінними, тому жодних додаткових маніпуляцій із поновленням доступу до нього не передбачається.