У чому різниця між Visa і Mastercard

Платіжні системи суттєво спростили повсякденну фінансову діяльність фізичних та юридичних осіб. Завдяки їм можна проводити більшість фінансових операцій дистанційно, безпечно та швидко. Кожна з наявних в Україні систем має свої платіжні картки, які відрізняються сферою обігу та умовами обслуговування. У цій статті визначаємо, в чому різниця між Віза і Мастеркард, та яку обрати відповідно до своєї фінансової поведінки.

 

Visa — це що?

Одна з двох основних платіжних систем в Україні — це Visa. Транснаціональна американська компанія на ринку з 1958 року. Її поява завдячує об’єднанню зусиль американських банків з метою створення уніфікованої системи оплати за кордоном. Сучасна стратегія розвитку платіжної системи враховує потреби фізичних користувачів та передбачає широку колаборацію з бізнесом. 
Серед послуг компанії Visa:

  • обслуговування дебетових та кредитних карток;

  • фінансове страхування та захист;

  • бізнес-аналітика;

  • партнерські програми для великого та малого бізнесу;

  • обслуговування банкоматів, терміналів.

Переваги платіжної системи полягають у наявності консьєрж-сервісу з цілодобовою підтримкою. Завдяки їм дізнатися подробиці щодо транзакцій можна у будь-який час. Власники карток Visa залучаються до цікавих та вигідних акційних програм, спеціальних пропозицій від партнерів, серед яких популярні магазини, торговельні мережі, заклади харчування. 

 

Mastercard — це що?

Mastercard заснована у 1966 році та впродовж своєї славетної історії розвитку стрімко посіла та утримує й до сьогодні лідерство серед міжнародних платіжних систем. Такому прориву сприяло унікальне нововведення, а саме: використання технології чипування карток з метою їх захисту від шахрайства. 
Mastercard — це приклад соціально відповідальної компанії з гнучкою стратегією, яка активно застосовує програми лояльності для постійних клієнтів, пропонуючи їм винагороди, персоніфіковані пропозиції з метою посилення взаємовигідних відносин. Власники карток Mastercard мають можливість користування бонусами та знижками від партнерів мережі при оплаті товарів та послуг, мають вільний доступ до залів очікування бізнес-класу у аеропортах та кваліфікований консьєрж-сервіс. 

 

У чому різниця між Віза і Мастеркард?

Обидві платіжні системи постійно вдосконалюються для забезпечення найвищого рівня сервісу своїм клієнтам. Також вони функціонують на одному цифровому фінансовому ринку з певним набором вимог, тому різниця між Visa і Mastercard для користувачів незначна. Відмінності спостерігаються у таких аспектах:

  1. Географія покриття — незважаючи на те, що обидві системи представлені у сотнях країн світу, перелік послуг для кожної з них відрізняється, тому при виборі платіжної системи варто уважно вивчати їх пропозиції для конкретної локації.
  2. Технічні особливості — кожна з систем працює на основі міжнародних стандартів ISO, проте власних протоколів зв’язку, які впливають на швидкість проведення транзакцій та діапазон послуг.
  3. Супровідний сервіс — у кожної з систем є власна партнерська мережа, завдяки якій вони можуть створювати конкурентні програми лояльності, а також забезпечувати онлайн-підтримку користувачів.

Різниця між Віза і Мастеркард проявляється при розгляді конкретних функцій. Зокрема підключення до платіжної системи відбувається за чітко встановленими технічними параметрами, яким мають відповідати банки. Протоколи Visa vs Mastercard відрізняються, тому банкам доводиться обирати, під який технічний алгоритм підлаштовуватися. При цьому клієнти таких відмінностей не відчувають.
Те ж саме стосується процесу оплати картками — вони мають аналогічний принцип дії, забезпечуючи безготівковий розрахунок для різноманітних банківських операцій, але працюють за різними технічними протоколами.
Різниця між картками Віза і Мастеркард для власників карт майже не відчутна:

  • обидва типи карток однаково сприймаються торговими мережами, банкоматами, терміналами по усьому світу;
  • величина комісії за транзакції слабко відрізняється та більшою мірою залежить не від платіжної системи, а від тарифного плану клієнта у банку;
  • обидві системи створюють переваги у вигляді додаткових послуг, акцій, бонусів.

Порівняння платіжних систем Віза і Мастеркард зводиться до визначення переваг двох головних конкурентів у конкретний момент часу, в конкретній країні в межах певної послуги. Тому вибір найкращої системи є суто суб’єктивним.

 

Якою карткою краще користуватися за кордоном?

Одна з основних рис, у яких проявляється різниця між Visa і Mastercard, — це валюта здійснення операцій. Вона практично не відчутна при користуванні карткою для внутрішніх операцій в національній валюті, проте має важливе значення при розрахунку за кордоном.
Під час розрахунку за товари і послуги за кордоном вартість покупки конвертується на гривневій картці у валюту країни або платіжної системи, у межах якої здійснюється оплата. VISA конвертується у доларах, а Mastercard — у євро. Від валюти залежить величина комісії, на яку буде збільшено вартість товару під час оплати.
Щоб не витрачати зайві кошти на конвертацію, рекомендовано використовувати картки Віза в країнах, де основною обіговою валютою є долар, тобто США, Канаді, Таїланді, Австралії, Латинській Америці. У країнах Євросоюзу вигідніше користуватися Mastercard.

 

Якою карткою краще користуватися в Україні?

В Україні платіжні системи Visa та Mastercard представлені схожим пакетом основних та додаткових послуг та поширені у користувачів рівною мірою. Це пов’язане зі схожістю сервісу та відсутністю прив’язки до валюти платіжної системи, оскільки переважна більшість фінансових транзакцій в Україні здійснюється в гривні. Різниця між Visa і Mastercard зацікавить нового клієнта банку у таких випадках:

  • орієнтація на придбання товарів за кордоном у роздріб та оптом;

  • необхідність сплати за навчання, медичні та інші послуги одержувачу в іншій країні;

  • заплановані подорожі;

  • придбання рухомого та нерухомого майна за кордоном.

Валюта платіжної системи, у яку конвертуватиметься гривня під час проведення оплати, може стати визначним фактором вибору між платіжними системами.
При виборі картки для використання переважно в межах України доцільно звернути на умови обслуговування банку — тарифи, процентні ставки, комісії за обслуговування в мережі та банкоматах інших установ, грейс-періоди, ліміти, якість сервісу, зокрема наявність мобільного банкінгу, поширеність мережі відділень, терміналів, банкоматів. Саме ці умови банківської підтримки платіжних карток визначають їх вигідність та ефективність, а платіжна система переважно забезпечує безпеку та зручність користування.





 

Рекомендованi статтi
Що таке депозит: які є види депозитів?Що таке депозит: які є види депозитів?
Ми підготували цей матеріал про депозити, щоб ви змогли більше дізнатися про таке: Що таке депозит і процентна ставка? Який обрати депозит? Що перевіряти у депозитному договорі? Роль депозитів у фінансовій системі Практичні поради   Що таке депозит і процентна ставка?   Депозит - це…