Зміст:
Чому важливо використовувати фінансові додатки для ведення бюджету?
ТОП-5 додатків для ведення бюджету
Як обрати програму для обліку доходів і витрат?
Порядок в грошах – це не про педантичність, а про базову фінансову грамотність. Успіх заможних людей великою мірою забезпечений вмінням заощаджувати та критично оцінювати кожну зароблену і витрачену гривню. Саме тому курс «Основи фінансової грамотності» майже з першого заняття акцентує важливість створення особистого чи сімейного бюджету. Із його допомогою можна навести лад у витратах, раціонально розподілити доходи із перспективою до накопичення.
Особисте бюджетування – не складна справа, яку можна проводити вручну, на папері. Проте для поціновувачів технологій розроблені зручні додатки для ведення бюджету у смартфоні. Вони допомагають автоматизувати розрахунки, створити шаблони для регулярного використання.
Управління власними коштами – це не лише про арифметику, а й по мистецтво й креатив, особливо, якщо бюджет відчутно обмежений. Важко тривалий час жити в режимі «затягнутого паска», обмежуючи будь-які другорядні бажання на користь основних потреб. Ведення обліку грошей дозволяє повною мірою виконати свої фінансові зобов’язання та поступово сформувати фонд для розваг і забаганок.
Для упорядкування готівки експерти радять метод конвертів. Він полягає у розподілі доходу між цільовими конвертами, до яких можна ввести:
Кількість конвертів може бути різною, залежно від своїх фінансових звичок та потреб. Завчасно розділивши весь дохід між окремими статтями видатків (конвертами) простіше усвідомити реальний стан фінансових справ, звернути увагу на напрями, які потрібно посилити.
А що робити із грошима на карті? Безготівкову суму так само можна розписати на папері, математично розділивши між цільовими витратами. Проте є значно зручніший спосіб, а саме програми для ведення бюджету. Вони систематизують інформацію про доходи і витрати, а також унаочнюють їх співвідношення. Корисні опції, закладені у них, дозволяють контролювати щоденні витрати та прораховувати вигідні способи заощадження.
На ринку цифрових послуг представлено багато цікавих додатків для фінансів, що відрізняються обсягом, функціоналом та інтерфейсом. Поговоримо про найкращі українські розробки, що стануть в пригоді.
Програма обліку доходів і витрат, доступна українською та англійською мовами для встановлення на операційні системи IOS та Android. Зручний додаток з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, у якому легко налагодити ведення особистого, сімейного та навіть підприємницького бюджету.
Програма надає інформацію щодо:
Додаток для ведення бюджету можна інтегрувати з Monobank для фізичних користувачів та ФОП. Розробники працюють над інтеграціями з іншими популярними українськими банками. Система працює на основі обліку за подвійним записом – P&L та Cashflow для касового методу та методу нарахувань. В інтерфейсі можна ввести окремі кабінети для особистого та корпоративного бюджету, наповнити їх структурою із власними категоріями, тегами. Відповідно до них система автоматично налаштує категоризацію для нових дописів. Застосунок дозволяє спільно використовувати інформацію із членом родини або бізнес-партнером, додатково присвоївши йому спеціальне право доступу.
Технічна підтримка додатка здійснюється за допомогою чату, у якому адміністратори оперативно відповідають на запити користувачів. Протягом дії воєнного стану в країні додаток заявлений як безкоштовний, проте із настанням мирного часу можлива поява платної підписки.
Програма для ведення витрат із цікавим психологічним підходом, заснованим на принципі письменника Наполеона Хілла «спочатку заплати собі». Вона акцентує важливість постановки фінансових цілей, планування та продумування своїх витрат на перспективу.
Доступна на платформі IOS на українській, англійській, іспанській та німецькій мовах. Інтегрується із Монобанком, а дані з інших банків потрібно вводити вручну.
Програма пропонує такі можливості:
Додаток для фінансів Monobudget має певні обмеження по валютним операціям. Курс валют у ньому оновлюється раз на 2-3 дні, тому можливі затримки із обрахунком, а також похибки при включенні витрат у доларах, євро тощо.
Застосунок доступний на платній основі. Його можна придбати на місяць за ціну близько 1 долара США, або одразу на рік зі знижкою.
Додаток для контролю витрат, як у поточному повсякденному режимі, так і в процесі організації різноманітних заходів (планування весілля, будівництва будинку, подорожі, навчання за кордоном тощо). Він допомагає у плануванні витрат, нагадує та звітує про платежі, тому підходить для особистого користування і ведення приватного підприємництва.
Застосунок працює на обох операційних системах смартфонів та має локалізацію на 27 мов світу, в тому числі українську.
Серед його плюсів:
Програма для ведення фінансів Coin Flow доступна у спрощеній версії для початківців та у просунутій із більшою кількістю корисних опцій, команд. Протягом першого пробного місяця нею можна користуватися безкоштовно, а згодом перейти на місячну, 3-місячну або піврічну платну підписку.
Програма для планування сімейного бюджету та легкого старту в організації малого бізнесу, що працює на IOS та Android з українським, англійським, італійським та іспанським інтерфейсом. З моменту своєї появи у 2007 році знайшла багато поціновувачів серед фізичних осіб та підприємців у багатьох країнах.
В онлайн-сервісі можна відстежувати свої доходи та витрати, встановлювати фінансові цілі та планувати бюджет, керувати рахунками, налаштовувати шаблони для повторюваних транзакцій, отримувати аналітичні звіти. Цікавою особливістю сервісу є автоматична синхронізація даних та доступність інформації без підключення до інтернету.
Програма для запису витрат має такі переваги:
Базовий формат сервісу доступний безкоштовно, проте розширена версія Преміум із можливістю паралельного ведення трьох і більше проєктів передбачає платну підписку.
Програма для підрахунку витрат з українським та англійським інтерфейсом з такими основними функціями:
Додаток орієнтований на масового користувача без спеціальної фінансової освіти, тому має простий, зрозумілий інтерфейс, легкий у керуванні, безпечний, безкоштовний. Єдиний його мінус – відсутність прив'язки до банківських карток, через що всі витрати та доходи потрібно занотовувати вручну. У майбутньому розробники планують таку синхронізацію, а також мультивалютність та вдосконалення фактичної статистики сервісу.
Найкращий застосунок для обліку витрат потрібно обирати самостійно шляхом тестування. Жоден опис, наскільки б детальним він не був, не передасть реальних відчуттів від використання фінансової програми. Для користувача вирішальною може стати будь-яка дрібниця – від милого логотипу чи кольору робочого столу до якості синхронізації даних з кількома зареєстрованими учасниками.
Найкраще перед придбанням річної підписки на застосунок протестувати його пробну версію. Вона може бути безкоштовною або коштувати небагато, надаючи доступ протягом місяця. Цього часу буде достатньо, щоб розібратися у інтерфейсі, спробувати основні функції програми для контролю витрат та визначити, наскільки запропоновані можливості відповідають очікуванням та потребам.
Програму можна оцінювати за кількома параметрами:
Вартість фінансового додатка навряд стане визначним фактором вибору, оскільки ціна річної підписки найдорожчого вітчизняного сервісу не досягає 800 грн. Саме якість, функціональність та обслуговування визначатимуть найкращий застосунок для підрахунку витрат. Він має відповідати уявленню користувача про ведення власного бюджету, задовольняти його потреби щодо кількості рахунків, статей витрат, спільних користувачів та інших корисних опцій.
Свідоме управління витратами та доходами – корисна звичка для кожної людини, що прагне до фінансового успіху. Для її вироблення необхідне лише бажання, дрібка часу та зусиль, щоб розпочати першу спробу. Практика показує, що для більшості ведення власного бюджету перетворюється на цікаве, захопливе хобі, у якому хочеться вдосконалюватися шляхом накопичення заощаджень та покращення якості життя.
Для управління бюджетом створено багато зручних цифрових ресурсів, які автоматизують рутинні процеси обліку доходів і витрат та допомагають оптимізувати, як поточні платежі, так і досягнення перспективних фінансових цілей. Потужну конкуренцію європейським, китайським та американським сервісам створюють вітчизняні сервіси зі зручним українізованим інтерфейсом, для опанування якого не потрібно додаткових зусиль.
Достатньо завантажити додаток у свій смартфон, оформити його на власний смак та підв’язати банківські рахунки, щоб розпочати процес ощадного витрачання коштів. Відстежуйте витрати, плануйте вартісні події, автоматизуйте шаблонні платежі та досягайте фінансових цілей в онлайн-режимі – все це просто із вдало підібраним фінансовим додатком.