Як розрахувати прибуток від депозиту: прості поради для вигідного вкладу

Відкрити депозит доречно для безпечного збереження тимчасово вивільнених коштів, а також для формування джерела пасивного доходу. У другому випадку вкладника цікавитиме розмір прибутку, який він може отримати. Саме цей економічний показник є головним при виборі банку та депозитної програми. Для обґрунтованого рішення, що забезпечить бажаний фінансовий результат, варто знати, як розрахувати прибуток від депозиту. У більшості випадків можна скористатися депозитним калькулятором та визначити величину прибутку автоматично, проте корисно розуміти механізм його формування.

Як обрати вигідний депозит?

Обирати вклад потрібно з урахуванням своєї мети інвестування, зручної тривалості зберігання грошей в банку та фінансових очікувань від депозиту. Ефективність депозиту залежить від двох основних показників – відсоткової ставки та терміну розміщення грошей.
Процентна ставка по депозиту розраховується на рік, незалежно від тривалості депозиту. Її суть полягає у сумі, яку готовий додати банк до розміру вкладу, якщо гроші пролежать на рахунку протягом року. Тривалість зберігання може бути різною – від 1 чи кількох місяців до року у випадку короткострокових програм, а також впродовж 18 та 24 місяців.
Щоб розрахувати депозит, також варто враховувати:

  • валюту вкладу – для гривневих рахунків встановлюються найвищі відсотки по депозитах, проте валютні стійкіші, надійніші;
  • суму – для великих вкладень передбачені більш вигідні умови, проте варто перевірити вимоги банку щодо розміру мінімального та максимального внеску на предмет покриття Фондом гарантування вкладів фізичних осіб;
  • умови управління рахунком – можливість поточного поповнення та дострокового закриття вкладу підвищує гнучкість депозиту;
  • спосіб нарахування відсотків – відсотки можуть нараховуватися щомісячно, щоквартально або в кінці терміну дії вкладу;

Депозити доцільно оцінювати системно за допомогою всіх перерахованих параметрів. Окрім цього слід розрахувати відсотки за депозитом, щоб обґрунтувати свій вибір вкладення з економічної точки зору.

Як розраховується прибуток від депозиту?

Щоб інвестиція була вдалою, варто знати, як вирахувати депозит, а саме його прибутковість. Формула депозиту за умови нарахування відсотків простим способом, тобто на величину основного вкладу із щомісячною виплатою, має вигляд:
Р=S*I*T,
Де: Р – розмір доходу за депозитом;
S – сума основного вкладу;
I – відсоткова ставка;
T – термін вкладення без першого і останнього дня періоду (день оформлення та повернення).
Якщо накопичення зберігаються на умовах капіталізації відсотків, для визначення прибутковості депозиту знадобиться формула складних відсотків.
Формула, як розрахувати прибуток від депозиту у такому випадку, матиме вигляд:
 

Формула розрахунку депозиту оперує загально відомими параметрами, для яких не потрібно додатково консультуватися із менеджером банку. Нею можна користуватися при первинній оцінці потенційних депозитних програм для обґрунтованого фінансового планування. 

Які фактори впливають на прибутковість депозиту?

Знаючи, як порахувати відсотки по депозиту, вкладник може приймати виважені рішення щодо інвестування коштів. Крім тривалості вкладення, вихідної суми та процентної ставки, варто також враховувати умови інвестування, зокрема:

  • наявність капіталізації процентів – за рахунок капіталізації можна отримати значно вищий дохід, хоча при цьому грошові кошти будуть недоступні для дострокового використання до завершення депозитного договору;
  • ставки оподаткування та державні збори.

Дохід за депозитами належить до доходів фізичних осіб та підлягає оподаткуванню за поточною ставкою у розмірі 18%. Додатково вкладники мають сплачувати з отриманого прибутку військовий збір у розмірі 1,5% або більше, відповідно до чинних податкових нормативів.
Вкладник отримує від банку чистий прибуток – суму з вирахуваними податковими зобов’язаннями, тому, розраховуючи свій фінансовий інтерес під час оцінки потенційної депозитної програми, варто не забувати зменшувати величину прибутку на 19,5%.
Найпростіший спосіб, як порахувати депозит, передбачає використання калькулятора депозиту на сайті банку. У ньому закладені алгоритми розрахунку чистого прибутку, розміру щомісячних відрахувань та фактичної процентної ставки після оподаткування.

Рекомендованi статтi
Як планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджетуЯк планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджету
«Гроші люблять рахунок» — так звучить відома приказка, яка залишається актуальною в усі часи. Особливе значення ведення обліку витрат і доходів має для родин, оскільки тут важливо не залишитися без коштів і даху над головою. Підготували матеріал, де розповідаємо, що таке бюджет сім'ї, як планувати…
Як уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформаціїЯк уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформації
Чи з’явились нові шахрайські схеми в умовах дії воєнного стану?  Чи є жертви нових шахрайських сценаріїв серед клієнтів Ідея Банку? Куди може звернутися громадянин, з яким стався шахрайський випадок? Які є способи  захисту конфіденційної інформації? Час читання: 3 хвилини З даної статті Ви…