Де краще купувати валюту?

Слідкувати за курсом валют комусь доводиться по роботі, для бізнесу, перед організацією закордонних подорожей. А хтось планує заощаджувати та обирає стабільну валюту для накопичення. В будь-якому випадку виникає питання — як вигідно купити валюту. В цій статті розповідаємо, де можна обміняти валюту в Україні, про переваги та недоліки установ, що здійснюють валютні операції.

Основні варіанти купівлі валюти

В Україні існує два способи як обміняти валюту — в обмінному пункті або банку. Перший спосіб інколи швидший, проте другий завжди надійніший. Ці установи працюють за різними принципами валютного обміну. Банки здійснюють операції з валютою виключно в діапазоні сум, які реально наявні на їх рахунках. Кожна операція проходить через систему обліку та фіксується у ній.
Обмінні пункти можуть не оперувати рахунками, а проводити операції в межах резерву фізично наявної готівки. Лише великі обмінники, які мають достатні резерви для обміну значних сум, проводять операції через власні рахунки.
Курс купівлі валюти банком — це вартість, яку банк готовий заплатити за національну або іноземну валюту, встановлений відповідно до облікової ставки НБУ. Банки зобов’язані керуватися ставками Національного банку. Натомість обмінники мають юридичне право на свій ризик змінювати ставки, можуть демпінгувати, приваблюючи клієнтів.
Такий підхід одразу визначає дві відмінності у валютних операцій: обмінники часто пропонують вигідніші курси валюти, проте в них відсутній продаж валюти під депозит, на відміну від банків.
Відрізняється також доступність банків та обмінників. Перші працюють за скороченим графіком, прив’язаним до роботи НБУ. У вихідні дні більшість банківських установ не проводить валютні операції. Тому, плануючи візит до банку на суботу, варто заздалегідь переконатися, чи можна купити валюту в банках саме в цей день, щоб не втрачати час даремно.
Другі, як незалежні компанії, самостійно встановлюють робочий режим, який переважно розповсюджується на вихідні дні та пізні години. 
Рівень безпеки при обміні валюти у банку вважається значно вищим за обмінні пункти. У банку гроші ретельніше перевіряються, тому ви точно не отримаєте фальшиву купюру. Проте мережеві обмінники із хорошою історією також відповідально підходять до питання безпеки, забезпечуючи багаторівневу перевірку банкнот та умови для комфорту клієнтів у вигляді затишних закритих офісів з відеонаглядом.

Переваги купівлі валюти в банку

Купівля валюти в банку надійна й безпечна, як в організаційному, так і в юридичному аспекті. Українські банки працюють згідно з ліцензією НБУ, яка зобов’язує їх дотримуватися загальних норм, правил, стандартів проведення фінансових операцій з метою захисту прав споживачів та підтримки нормальної роботи державного фінансового ринку.
У банках, точно знають, як купити валюту безпечно, тому що пропонують такі умови:

  • багаторівневий захист фінансових операцій від шахрайства і махінацій;
  • чіткий курс, наближений до офіційної пропозиції Національного банку, без прихованих платежів і комісій;
  • відкритість інформації щодо курсових коливань, за якими можна простежити тенденції та спланувати свою валютну діяльність із максимальною вигодою.

Співпраця з банком корисна також можливістю дистанційного проведення валютних операцій. Як купити валюту онлайн? Дуже просто, якщо вже маєте валютну платіжну картку. Обмін на потрібну валюту можна провести у мобільному застосунку за кілька хвилин шляхом списання коштів з гривневого рахунку та переведення на валютний. 

Доступність валютних депозитів

На відміну від обмінників деякі банки продають валюту під депозит. Така послуга передбачає вигідний обмінний курс для накопичення суми у закордонній валюті з одночасним її розміщенням на депозитному рахунку. За умовами договору вкладник зможе зняти кошти лише через певний період часу. Протягом нього валюта перебуватиме в обігу банку, що розширює його фінансові можливості для фінансування своїх видаткових продуктів.
Такий спосіб заощадження є вигідним, тому варто заздалегідь дізнатися, в яких банках можна купити валюту під депозит, щоб обрати оптимальні умови для формування фінансового резерву.

Переваги купівлі валюти в обмінниках

Обмінні пункти, що тривалий час працюють на українському ринку, чітко дотримуються фінансового законодавства, складають гідну конкуренцію банкам у сфері валютних операцій. Серед їх переваг:

  • вигідні курси, визначені на основі аналізу ринку та пропозиції;
  • гарантії безпеки обміну;
  • програми лояльності для постійних клієнтів та знижки при обміні значних сум;
  • наявність готівки у популярних та специфічних валютах у великому обсязі, порівняно з тим, скільки валюти можна купити в банку.

Обираючи обмінник, варто звертатися лише до мережевих пунктів, що працюють за ліцензією НБУ та мають гарну репутацію.

Недоліки купівлі валюти в обмінниках

Щоб спростити обмін валют у пізній час чи вихідні дні, не турбуватися, чи продають банки валюту, можна звернутися до найближчого обмінника. Проте є ризик потрапити до пастки несумлінної установи з невигідним курсом та прихованими комісіями. Щоб цього уникнути, варто наперед перевіряти репутацію обмінника та не поспішати довіряти йому свої гроші.
Ще один недолік пунктів обміну — постійні коливання курсу. Протягом дня курс може суттєво змінюватися кілька разів. Уникнути неприємностей можна за допомогою опції бронювання певної суми за курсом на момент подання запиту. Це закріпить обрану ставку та гарантуватиме наявність потрібної суми у пункті обміну. 

Як зробити правильний вибір?

Де, коли та як купувати валюту — особиста справа кожного. В різних життєвих ситуаціях в пригоді може стати, як обмінник, так і банк. Щоб обрати найвигідніший варіант варто виконати такі кроки:

  • уточнити, в яких банках можна купити валюту потрібної країні та чи можливо це зробити зараз;
  • використати валютний калькулятор для розрахунку вартості та порівняння курсів різних банків;
  • порівняти пропозицію обраного банку із найближчим надійним обмінником.

Для максимальної оперативності краще підійде обмінний пункт, проте заради безпеки при придбанні великої суми коштів варто звернутися до банку.

Як купити валюту в Ідея Банк?

В Ідея Банк ви можете швидко й вигідно купити валюту та скористатися всіма перевагами банківського обслуговування. Банк пропонує кілька способів купівлі валюти:

  • Онлайн через мобільний застосунок О.Bank. Ідея Банк надає можливість купувати валюту онлайн через мобільний застосунок О.Bank, що є зручним та швидким способом. 
    Відкрийте мобільний застосунок О.Bank; оберіть розділ «Операції» – «Купівля валюти»; оберіть валюту, яку бажаєте купити, та вкажіть суму; підтвердіть операцію; кошти в іноземній валюті з’являться на вашому валютному рахунку.
  • У відділенні банку. Для тих, хто віддає перевагу обміну валют особисто, Ідея Банк пропонує традиційний спосіб обміну через відділення. 
    Процедура проста: знайдіть найближче відділення Ідея Банку; візьміть з собою паспорт; ознайомтеся з поточним курсом валют та здійсніть операцію обміну у касі банку.
Рекомендованi статтi
Мінімальна заробітна плата в Україні: головні факти та порадиМінімальна заробітна плата в Україні: головні факти та поради
Заробітна плата – основний стимул для працівників виконувати свої функції. Її рівень часто стає основною конкурентною перевагою роботодавця при запрошенні перспективного спеціаліста на роботу. Важливу роль у формуванні рівня оплати праці відіграє мінімальна заробітна плата. Цей показник…
Яка найдорожча валюта у світі?Яка найдорожча валюта у світі?
Зміст:Що визначає вартість валюти?ТОП-10 найдорожчих валют у світіЯк змінюється рейтинг найдорожчих валют? Ознакою кожної суверенної держави є національна валюта. Вона може бути представлена у формі монет чи банкнот, а у сучасних умовах також мати віртуальну форму обігу. Світовий валютний ринок…
Як планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджетуЯк планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджету
«Гроші люблять рахунок» — так звучить відома приказка, яка залишається актуальною в усі часи. Особливе значення ведення обліку витрат і доходів має для родин, оскільки тут важливо не залишитися без коштів і даху над головою. Підготували матеріал, де розповідаємо, що таке бюджет сім'ї, як планувати…