

Зміст:
Чи може працівник самостійно обирати банк для виплати заробітної плати?
Порядок виплати заробітної плати в Україні
Як змінити банк для отримання заробітної плати?
Чому варто вибрати Ідея Банк?
Заробітна плата – це основний дохід більшості працездатних громадян. Від її рівня залежить добробут людини та її родини. Важливу роль відіграє і спосіб отримання платні – зручність та безпечність безпосередньо впливають на доступність зароблених коштів власнику. Саме тому може виникнути питання щодо зміни способу розрахунку із роботодавцем та банку, що обслуговує зарплатну картку. Пропонуємо розібратися, як змінити банк для отримання зарплати.
Розпочати підготовку до зміни банку варто із дослідження нормативної бази щодо цього питання. Роботодавці повинні діяти в межах правового поля, тому для обґрунтування своїх побажань працівнику стане в нагоді закон про вибір банку для отримання заробітної плати.
Виплата заробітної плати в Україні та інші фінансові взаємини між працівником і роботодавцем регулюються Законом України «Про оплату праці». У частині 5 статті 24 цього документу зазначено, що наймані працівники мають право одержувати зарплатню через банківські та небанківські установи, ліцензовані для відкриття, ведення та обслуговування рахунків згідно із Законом України «Про платіжні послуги».
У статті 25 закону «Про оплату праці» також зазначено, що роботодавцям забороняється будь-яким чином обмежувати працівника у розпорядженні своєю платнею. Це положення поширюється і на вибір банку чи іншої установи для обслуговування зарплатного рахунку, тому, якщо працівник хоче отримувати зарплату в іншому банку, роботодавець зобов’язаний забезпечити реалізацію його права.
Відносини щодо нарахування заробітної плати регулюються договором між банком та працівником. Роботодавець не бере участі у виборі банку працівником, проте здійснює перерахування зарплати згідно з наданими реквізитами.
У Кодексі Законів про Працю України (КЗпП України) зазначено, що зарплата повинна виплачуватися регулярно в робочі дні та не рідше двох разів на місяць. Проміжок часу між виплатами не повинен перевищувати 16 календарних днів, а виплату не можна затримувати більше ніж на 7 днів з моменту завершення періоду, за який нараховано оплату.
В статті 23 Закону України «про оплату праці» також встановлені допустимі форми виплати заробітної плати, згідно з якими оплата в грошовій формі може здійснюватися лише в національній валюті. Використання розписок та інших боргових зобов’язань заборонене.
Оплату праці можна отримувати у готівковій формі або на банківський рахунок, до якого прив’язана картка для виплат. Зарплатні кошти працівники можуть отримати через обрані ними банківські та небанківські установи, а також поштовими переказами з повною оплатою таких послуг роботодавцем.
Незалежно від встановленого порядку виплати заробітної плати у підприємстві, кожен працівник може обрати для себе найбільш зручний спосіб отримання коштів – готівкою або на банківську картку. Роботодавець не має права відмовити у запиті видавати кошти через касу, навіть якщо таке виключення необхідне одному працівнику. Проте, чи воно того варте? Єдиною причиною, чому працівнику краще виплата заробітної плати готівкою, може бути відсутність поблизу банкоматів для зняття готівки та зручного мобільного додатку для онлайн-платежів.
В інших випадках виплата зарплати готівкою поступається у зручності платіжній картці. Остання задовольняє всі потреби отримувача:
За потреби працівник має право змінити спосіб отримання зарплати та банк, що обслуговує його зарплатний рахунок.
Причинами зміни банку для зарплати можуть бути:
Якщо працівник не задоволений якістю банківського обслуговування, йому варто поцікавитися, як отримувати зарплату в іншому банку, та змінити умови на кращі.
Щоб зробити правильний вибір банку для отримання заробітної плати, варто проаналізувати його умови обслуговування поточних рахунків, порівняти розмір та види застосовуваних комісій, поцікавитися супутніми послугами, наприклад умовами кредитування та відкриття депозитів. Зручно всі фінансові питання вирішувати з одним надійним фінансовим партнером, тому змінювати банк варто лише після ґрунтовного аналізу його можливостей та пропозицій.
Після вибору фінансової установи можна переходити до виконання таких кроків:
Заява на виплату заробітної плати на картку нового банку має бути розглянута у терміни, затверджені законодавством, та прийнята до виконання. Після виконання всіх зазначених дій можна очікувати на надходження коштів у визначений строк, перевіряючи рахунок у банкоматах або мобільному застосунку.
Незалежно від того, як виплачується заробітна плата у підприємстві, роботодавець не має права відмовити у зміні банку своєму працівнику. У разі виникнення конфліктної ситуації, працівнику потрібно зафіксувати факт відмови. Для цього потрібно подати заяву на зміну банку у двох примірниках до канцелярії підприємства та вимагати проставлення на ній реєстраційного номеру звернення, підпису та печаті.
Навіть без письмової відмови керівника щодо зміни банку, примірника власної зареєстрованої заяви, щодо якої зафіксовано бездіяльність достатньо для звернення до територіального управління Державної служби України з питань праці для перевірки діяльності керівництва або звернення до суду. У разі підтвердження факту порушення, роботодавцю доведеться сплатити штраф та виконати свої зобов’язання перед працівником.
Нарахування заробітної плати у будь-якому підприємстві здійснюється згідно із положенням про заробітну плату та вимогами чинного законодавства, зокрема дотриманням встановлених термінів. Зміна банку жодним чином не впливає на періодичність виплати заробітної плати та не може спричинити її затримку понад визначений термін.
Обслуговування зарплатного рахунку в Ідея Банк – це гарна ідея з огляду на нашу тривалу успішну історію, розмаїття послуг та стабільно зростаючу кількість фізичних і юридичних клієнтів. Ми прислухаємося до потреб користувачів та активно впроваджуємо інноваційні фінансові технології, покликані покращити обслуговування та повсякденне користування банківськими послугами.
Серед наших переваг:
Зарплатний рахунок в Ідея Банк – це зручність, надійність та впевненість у безпеці своїх коштів.