

Зміст:
Що таке віртуальна картка
Особливості та відмінності цифрових карток від фізичних
Основні переваги віртуальних карток
Основні недоліки віртуальних карток
Для чого використовувати віртуальні картки
Як оформити та користуватися віртуальною банківською карткою
Важко уявити собі повсякденні розрахунки без платіжних карток. Завдяки їм не потрібно тримати готівку, а також зручно купувати онлайн. Ще більше мобільності надає віртуальна карта – цифровий аналог пластику, що завжди під рукою. Про те, що таке віртуальна картка, які саме переваги вона надає, та які є особливості її використання, говоримо у цьому матеріалі.
Диджитал-картка – це електронний еквівалент фізичної пластикової платіжної картки, що існує у цифровій формі. Вона не має матеріального втілення та являє собою набір даних – фінансових реквізитів, за якими ідентифікується платіжними системами. До таких реквізитів належать: унікальний номер, захисний CVV-код, термін дії.
Онлайн-картка емітується банками та працює в рамках платіжних систем, прив’язується до банківського рахунку або електронного гаманця. Вона виконує всі функції фізичної картки, зокрема:
Це безпечний та зручний платіжний інструмент, що підвищує мобільність повсякденних розрахунків. В обігу наявні, як дебетові, так і кредитні віртуальні картки, які забезпечують доступ до поточних рахунків, кредитних послуг та депозитів.
Досліджуючи, що таке віртуальна картка, може виникнути закономірне питання: чи для кожного рахунку вона може бути відкрита. Відповідь буде позитивна, адже стаючи клієнтом банку, особа отримує на своє ім’я розрахунковий рахунок, до якого буде прив’язана віртуальна чи фізична (чи обидві) картка. Будь-який поточний банківський рахунок може бути прив’язаний до віртуальної картки. Онлайн-картка без рахунку не може існувати, тому вона відкривається разом із створенням карткового рахунку або прив’язується до вже існуючого.
Головна відмінність віртуальної картки від фізичної полягає у відсутності матеріального носія. Це лише набір фінансових реквізитів, виражених у цифровій формі, до яких можна отримати доступ у відповідних програмах (додатках чи на платіжних платформах).
Віртуальна платіжна картка, на відміну від пластикової, не може бути загублена, саме через те, що не має фізичного носія. Це суттєво підвищує її захищеність від крадіжок та фінансових махінацій. Цифрові дані картки захищені багаторівневими методами безпеки, такими як токенізація та двофакторна автентифікація. Завдяки йому витік фінансових даних рахунку чи електронного гаманця мінімізовано.
Digital-картка проста в обслуговуванні. Її перевипуск або заміна відбувається миттєво. Для цього достатньо подати запит у банківському або платіжному застосунку та пройти верифікацію особи – жодного очікування, тривалістю у кілька тижнів, характерних для заміни пластикової картки, не потрібно.
Зважаючи на особливості платіжного інструменту, є певні особливості в тому, як зняти гроші з віртуальної картки. Це можна зробити не у всіх банкоматах, а лише оснащених технологією безконтактного зчитування карток NFC. Також доступ до грошей на віртуальній картці завжди відкритий у банківських касах.
Віртуальна картка – зовсім не новий платіжний інструмент, проте часто користувачі обирають лише звичний пластик. Розвиток цифрових технологій постійно розширює потенціал віртуальних фінансів, завдяки чому онлайн-картка стає більш привабливою.
Пропонуємо кілька основних аргументів, чому вам потрібно скористатися віртуальною картою:
Відкрити віртуальну карту можна за кілька хвилин, не виходячи з дому, та одразу користуватися. Для того, щоб розібратися, як платити віртуальною карткою, вам не знадобиться багато часу. Адже спосіб використання в більшості аспектів дублює розрахунок пластиковими картками з невеликим відмінностями. Саме тому опанувати віртуальну картку просто, а використовувати зручно у будь-якій ситуації.
Віртуальні кредитні картки поступово вдосконалюються відповідно до викликів системи цифрових фінансів та потреб клієнтів. При цьому вони, як і будь-який платіжний інструмент, мають деякі обмеження, зокрема:
Такі особливості важливо враховувати на етапі відкриття інтернет-картки. Детальніше про віртуальну картку від Ідея Банку можна дізнатися на нашому сайті або під час особистої консультації із менеджером. В процесі розгляду пропозиції з обслуговування варто звернути увагу на те, чи можна зняти гроші з віртуальної картки, чи призначена вона для розрахунків за кордоном та інші подробиці.
Електронна банківська картка може бути самостійним платіжним засобом або доповненням до вже наявного пластику. Її можна використовувати для таких потреб:
Віртуальна картка може слугувати для нарахування заробітної плати, пенсії чи стипендії. Для цього її реквізити потрібно передати бухгалтеру від роботодавця, навчального закладу чи пенсійного фонду для реєстрації у системі.
Віртуальна картка прив’язується до банківського рахунку, який має IBAN-код, завдяки якому картку можна використовувати для міжнародних грошових переказів та оплат за товари і послуги за кордоном.
У нас в IdeaBank можна відкрити самостійну онлайн-картку або створити цифрову версію вже наявної пластикової у мобільному додатку O.Bank для спрощення та підвищення мобільності розрахунків. Завдяки додатку платіжний засіб завжди буде під рукою для розрахунків. У додатку зручно контролювати рух коштів, перевіряти транзакції. Можна створювати шаблони платежів, користуватися кредитними та депозитними продуктами.
Щоб отримати картку для віртуальних платежів в IdeaBank, потрібно завантажити та встановити додаток O.Bank та пройти швидку реєстрацію у ньому за допомогою сервісу «Дія». У ньому можна відкрити нову диджитал-картку або прив’язати її до існуючої матеріальної.
Кілька порад, як користуватися віртуальною карткою:
Важливо пам’ятати, що картка для оплати в інтернеті потребує такої ж обачності, як і пластикова. Нікому не можна повідомляти її захисний код, а пароль доступу до рахунку у мобільному додатку варто періодично змінювати. Це підвищить безпеку використання та ускладнить доступ до рахунку та фінансової інформації зловмисникам.
Віртуальна картка – це простий спосіб підвищити мобільність, зручність та безпеку розрахунків. Завдяки їй можна завжди почуватися впевнено, здійснюючи потрібні фінансові операції у потрібний момент, незалежно від доступності банкоматів та терміналів, графіку роботи банківських відділень. Разом із банківським додатком та смартфоном вона формує персональний кишеньковий банк, підвищуючи впевненість та незалежність користувача від зовнішніх умов. Підключайте віртуальну картку від Ідея Банк, щоб переконатися у зручності сучасних інноваційних фінансових рішень.