Реструктуризація кредиту: що це таке та які особливості має ця опція?

Війна триває: економіка України хоч і відновлюється, проте все ще не повернулась на довоєнний рівень. З огляду на високі ціни та зарплати, населення активно користується кредитами, проте не завжди має змогу розраховуватись за зобов'язаннями. Однією з опцій є реструктуризація кредиту, про яку розповімо сьогодні.

Що таке реструктуризація кредиту та коли вона потрібна?

Реструктуризація кредиту — це послуга банків з допомоги позичальникам у виконанні своїх зобов’язань шляхом зміни умов кредитування. Банк, за запитом клієнта, може, наприклад, зменшити розмір щомісячного платежа, продовжити термін кредитування, надати відстрочку оплати або кредитні канікули, змінити графік погашення тощо.
Працює це так: позичальник звертається до банку з відповідним запитом, банк розглядає цей запит і приймає рішення щодо його схвалення і реструктуризації боргу. Це означає, що позичальник отримує більше часу або поліпшені умови для того, щоб погасити борг.
Основні аспекти реструктуризації:

  • угода сторін. Позичальник і банк мають домовитись про зміну умов кредитного договору;
  • оформлення документації. Реструктуризований кредит вимагає заповнення нових документів для закріплення зміни умов кредитування;
  • зміна ставки. Майте на увазі, що банки можуть зменшувати, збільшувати або не змінювати відсоткові ставки;
  • вимога — своєчасна сплата кредиту. Банки можуть піти на компроміс задля клієнтів, які своєчасно вносили платежі, й дуже рідко — задля користувачів, які не виконували свої зобов'язання.

Взяти кредит готівкою ви зможете в Ідея Банк: пропонуємо до 500 тисяч гривень на будь-які потреби під 33,33% та більше річних. Надаємо попереднє рішення менш ніж за 1 хвилину. Реструктуризуємо борги на вигідних умовах.

Особливості реструктуризації кредиту: що варто знати?

Для реструктуризації потрібна поважна причина

Банки підуть на поступки в разі, якщо в позичальника виник форс-мажор: це, наприклад, втрата робочого місця, хвороба, розлучення тощо. Чим більше підтверджень скрутного становища має клієнт, тим більше в нього шансів на пролонгацію.

Реструктуризований кредит — це опція, яка не впливає на кредитну історію

Кредитна історія та рейтинг важливі для подальшої співпраці з банками: наприклад, більшість установ не надають кредити тим, хто хоча б раз брав позику в МФО. Саме банківські кредити є найвигіднішими, тому, якщо плануєте брати іпотеку чи авто в кредит, радимо постійно покращувати свою історію. Якщо вже маєте кредит, але не можете платити, оформте реструктуризацію: якщо зробити це до закінчення терміну дії договору, штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться, а кредитна історія не погіршиться.

Послуга не потрібна, якщо застава за кредитом була зруйнована

Верховна Рада України ухвалила Закон, згідно з яким позичальники звільняються від зобов'язань, чиє рухоме та нерухоме майно, яке виступало заставою за кредитом, було знищено в результаті російської агресії. Тобто, якщо житло, придбане в кредит, було знищено в результаті обстрілу, було єдиним місцем проживання позичальника, а до 23 лютого 2022 року прострочена заборгованість за ним була відсутня, позичальник може претендувати на анулювання такого кредиту. Збитки ж банку компенсуються з бюджету України та з бюджету держави-агресора.

Пролонгація збільшує вартість кредиту

Кожен банк встановлює окремі умови реструктуризації кредитних договорів: певні установи, наприклад, в разі продовження терміну кредитування збільшують відсоткові ставки. Якщо ж ставка залишається незмінною, переплата за кредитом все одно буде більшою: чим довше платите, тим більше переплачуєте. Радимо дізнатись умови реструктуризації завчасно, а краще — ще до оформлення кредиту. Враховуйте це та не пролонгуйте кредити надто часто, щоб уникнути скрутного фінансового становища.

Реструктуризація вигідна і позичальникам, і банкам

Так, не лише позичальник «виграє» в цій ситуації: реструктуризація дає змогу банкам розв'язати проблему із заборгованістю без залучення зовнішніх компаній та без звернень до суду. Установа отримує додатковий дохід від реструктуризації, вищий шанс повернення боргу клієнтом, можливість повернення клієнта до сплати кредиту та нових клієнтів, якщо позичальник залишить позитивний відгук про банк чи порекомендує його знайомим.

Де та як оформити реструктуризацію кредиту?

Не маєте змоги погасити кредит до закінчення терміну його дії? Оформте реструктуризацію, виконавши такі дії:

  1. Зверніться в банк. Зробити це можна, завітавши до відділення банку, подавши запит онлайн або зателефонувавши до контактного центру установи.
  2. Дізнайтесь умови. Визначте, як зміниться відсоткова ставка за кредитом, яким буде щомісячний платіж після реструктуризації та чи присутні комісії за послугу.
  3. Подайте запит. Для цього заповніть всі документи, які надасть банк, і саму заявку на реструктуризацію. Додатково надайте документи, що підтверджують вагомість такого рішення: це довідка про хворобу, наказ про звільнення з роботи тощо.
  4. Підпишіть документи. В разі погодження умов банк надасть документи та оновлений договір, які необхідно буде підписати.
  5. Чекайте реєстрації. Протягом кількох днів банк внесе в базу відповідні зміни, й ви зможете побачити оновлені умови кредитування в особистому кабінеті на сайті чи в застосунку банку.

Реструктуризація — це швидко та просто, якщо банк надає таку послугу, а причина вашого звернення є вагомою. Якщо ж до цього ви несвоєчасно вносили платежі та наразі не маєте поважної причини для реструктуризації кредиту, отримати послугу може бути складно.

Висновки

Реструктуризація кредиту — опція, яка дозволяє домовитись з банком щодо покращення та спрощення умов кредитування. В умовах війни банки постійно йдуть на компроміси та роблять все, щоб допомогти позичальникам, а тому рідко відмовляють в пролонгації, реструктуризації чи кредитних канікулах. Про кредитні канікули в Ідея Банку читайте тут: https://ideabank.ua/uk/shcho-take-kredytni-kanikuly. Вчасно вносьте платежі, не бійтесь йти на контакт із банком і позбувайтесь боргів без тиску!

Рекомендованi статтi
Як планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджетуЯк планувати сімейний бюджет: варіанти ведення сімейного бюджету
«Гроші люблять рахунок» — так звучить відома приказка, яка залишається актуальною в усі часи. Особливе значення ведення обліку витрат і доходів має для родин, оскільки тут важливо не залишитися без коштів і даху над головою. Підготували матеріал, де розповідаємо, що таке бюджет сім'ї, як планувати…
Як уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформаціїЯк уберегтися від шахрайських схем у воєнний час? + поради по захисту конфіденційної інформації
Чи з’явились нові шахрайські схеми в умовах дії воєнного стану?  Чи є жертви нових шахрайських сценаріїв серед клієнтів Ідея Банку? Куди може звернутися громадянин, з яким стався шахрайський випадок? Які є способи  захисту конфіденційної інформації? Час читання: 3 хвилини З даної статті Ви…