Що таке фінансовий номер: захист фінансового номера від шахраїв

Широке використання банківських послуг онлайн одночасно зручне та ризикове. Платіжні картки дозволяють здійснити більшість фінансових операцій дистанційно та у будь-який потрібний момент. З метою захисту особистої інформації та рахунків використовується фінансовий номер телефону клієнта.

 

Що таке фінансовий номер телефону?

Фінансовий номер — це перевірений та підтверджений банком за допомогою чотиризначного коду номер мобільного телефону клієнта. З його допомогою можна здійснювати більшість транзакцій банківськими картками без потреби особистого візиту до відділення банку.

 

Для чого він потрібен?

Краще зрозуміти, що таке фінансовий номер, можна за його функціями:

  • дистанційна ідентифікація під час запиту на банківські операції, послуги;
  • створення особистого кабінету в системі мобільного банкінгу;
  • отримання кодів для підтвердження операцій;
  • отримання SMS-повідомлень щодо руху грошей за рахунками.

Фінансовий номер використовується всіма банками з метою гарантування безпеки обслуговування користувачів, перешкоджання шахрайським діям та підтримки комунікації зі своїми клієнтами.

 

Як змінити фінансовий номер?

Фінансовий номер телефону — це один з основних інструментів верифікації при здійсненні банківських транзакцій, протидії шахрайству. Його не можна змінити у налаштуваннях особистого кабінету — для цього знадобиться безпосередня допомога менеджера банку.

Можна зателефонувати до служби підтримки банку, дочекатися роз’яснень консультанта, як здійснити фінансовий номер, та пройти повну процедуру ідентифікації. Інший спосіб — звернутися до відділення банку, маючи із собою паспорт для підтвердження особистості власника фінансового номера. Менеджер банку проведе всі необхідні зміни в системі та допоможе актуалізувати новий номер.

 

Як захистити фінансовий номер від шахраїв?

Шахраї можуть відстежити фінансовий номер телефону під час реєстрації на сайтах онлайн-магазинів, розваг, інформаційних порталах, або у разі викрадення телефону. Найпростіша ситуація — якщо стандартний пароль на SIM-картці не було змінено, зловмиснику без зусиль вдасться його підібрати.

Шахраї можуть спробувати відновити SIM-картку як втрачену. Для цього достатньо здійснити кілька дзвінків на різні номери, поповнити рахунок на мінімальну суму. Отриманої інформації буде достатньо для запиту до мобільного оператора на відновлення.

Якщо номер обслуговується за передплатою, шахрай може скористатися мобільним кабінетом — зареєструватися у ньому за викраденим номером, спровокувати оператора на підтвердження власності номера та виманити у справжнього власника СМС-код верифікації.

Викрадені фінансові номери використовуються для грабунку банківських рахунків та оформлення онлайн-кредитів на чуже ім’я. Щоб перешкодити неправомірним діям зі своїм номером, достатньо виконувати такі рекомендації:

  • у разі виявлення регулярних надокучливих дзвінків з невідомого номера, отримання несподіваного поповнення рахунку, варто одразу самостійно здійснити кілька дзвінків та поповнити рахунок на незначну суму — це зіпсує зловмиснику показники для подальшого відновлення картки;
  • при отриманні СМС-повідомлення з попередженням про заміну SIM-карти, варто одразу перезавантажити телефон;
  • в налаштуваннях мобільного оператора варто скасувати автоматичний дистанційний перевипуск SIM-карти, щоб ця процедура вимагала підтвердження особистості власника номера. 

Найкращий спосіб захистити свій фінансовий номер — використовувати його суто для верифікації в банку, не публікувати в жодних онлайн-мережах, магазинах. Для нього можна обрати найдешевший тарифний план, проте знадобиться окремий мобільний пристрій для постійного підтримання SIM-картки активною.

Рекомендованi статтi
Що таке депозит: які є види депозитів?Що таке депозит: які є види депозитів?
Ми підготували цей матеріал про депозити, щоб ви змогли більше дізнатися про таке: Що таке депозит і процентна ставка? Який обрати депозит? Що перевіряти у депозитному договорі? Роль депозитів у фінансовій системі Практичні поради   Що таке депозит і процентна ставка?   Депозит - це…